X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karol Karski: dyrektywa o pracownikach delegowanych znajdowała się w portfolio Bieńkowskiej. Odstąpiła ją innemu komisarzowi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 08:36
- Przykład dyrektywy o pracownikach delegowanych - ta niekorzystna dla polskich transportowców dyrektywa częściowo znajdowała się w jej portfolio. Odstąpiła to innemu komisarzowi, następnie z Komisji Europejskiej wyszedł projekt niekorzystny dla Polski, również bez sprzeciwu pani Elżbiety Bieńkowskiej - mówił na antenie radiowej Jedynki Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Karol Karski stwierdził, że Elżbieta Bieńkowska nie dba o interesy Polski jako unijny komisarz, inaczej niż np. Frans Timmermans (Sygnały dnia/Jedynka)

Wiele wskazuje na to, że po zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego układ sił w izbie zmieni się na korzyść sił, które chcą powrotu Unii do korzeni, reformy wspólnoty.

- Już w tej chwili frakcja Europejskich Reformatorów, do której należą posłowie Prawa i Sprawiedliwości zyskuje na sile. Jesteśmy trzecia frakcją, cały czas przyjmowaliśmy nowe ugrupowania. Także wybory po 2014 roku do parlamentów krajowych pokazują na wzrost poparcia dla tych ugrupowań, które tworzą EKR - stwierdził Karol Karski.

Polityk odniósł się również do negocjacji budżetowych w UE. - Teraz mamy do czynienia z sytuacją, w której walczymy o dobry budżet unijny. Wiemy już, że będzie o wiele lepszy niż ten projekt przygotowany przez Komisję Europejską, gdzie jedyną osobą z Polski, która go zaakceptowała jest pani Elżbieta Bieńkowska, koleżanka Grzegorza Schetyny i Donalda Tuska - podkreślił Karski. 

Prowadząca przypomniała, że b. szef MSZ Witold Waszczykowski mówił, że gdy zabiegał o spotkanie z polską komisarz, odpowiedziała, że "nie ma czasu". - Przykład dyrektywy o pracownikach delegowanych, ta niekorzystna dla polskich transportowców dyrektywa, częściowo znajdowała się w jej portfolio. Odstąpiła to innemu komisarzowi, następnie z Komisji Europejskiej wyszedł projekt niekorzystny dla Polski , również bez sprzeciwu pani Elżbiety Bieńkowskiej - zaznaczył europoseł PiS.

- Porównajmy pana Timmermansa i panią Bieńkowską, oboje są komisarzami, obojga partie przegrały w ich własnych krajach, ale pan Timmermans nie obraził się na swój kraj, tylko załatwił w projekcie budżetu, chociaż jest to całkowicie poza zakresem jego kompetencji, utrzymanie tzw. rabatu holenderskiego (…) on może być szkodnikiem dla nas, natomiast dla Holendrów jest bohaterem (...) pani Bieńkowska niestety nie działa na rzecz Polski - dodał.

Zapraszamy do wysłuchanie całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Karol Karski (PiS)

Data emisji: 24.05.2019 

Godzina emisji: 7.40

dcz/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Karski (PiS): frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów będzie większa

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 18:05
- Trudno jest powiedzieć, jakie będą wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, ponieważ w całej Unii, podobnie jak w Polsce, sondaże przestały służyć do pokazywania rzeczywistości, a zaczynają służyć do jej kreowania - powiedział na antenie PR24 eurodeputowany PiS Karol Karski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Karski: Tylko ci, co reprezentują interesy swojego kraju, mogą coś osiągnąć w UE

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 14:50
 - Tylko ludzie przygotowani, tylko ci, którzy twardo reprezentują interesy swojego kraju, swoich wyborców, mogą coś osiągnąć w Unii Europejskiej - mówił w Białymstoku podczas konwencji PiS przed wyborami europejskimi Karol Karski cytując słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Fotyga: nie dostrzegam pomocnego działania Donalda Tuska w odniesieniu do Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 08:04
- Co do motywacji Fransa Timmermansa nie mam większych wątpliwości, bo widzieliśmy jego działania od długiego już czasu i niewątpliwie jest osobą nie najlepiej nastawioną do obecnej Polski rządzonej przez koalicję Zjednoczonej Prawicy - mówiła w "Sygnałach dnia" europosłanka PiS Anna Fotyga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Karski: Donald Tusk jest osobą, której w UE nie powierza się żadnych merytorycznych zadań

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 09:45
– Jeśli dokonamy obiektywnego oglądu jego dorobku, to widzimy, że nic pozytywnego za sprawą Donalda Tuska nie zaistniało – ocenił w "Salonie politycznym Trójki" europoseł PiS prof. Karol Karski.
rozwiń zwiń