X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Profesor Michał Kleiber: wybory do europarlamentu zdominowane przez tematy krajowe

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 09:52
- Krajowe spory zaowocowały tym, że Polacy biorą udział w życiu politycznym, ale nie jest dobrze, że te wybory są zdominowane przez tematykę krajową. Unia Europejska zasługuje na to, byśmy rozmawiali o niej i pod wpływem tych rozmów głosowali na europarlamentarzystów - przekonywał w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki profesor Michał Kleiber, mechanik i informatyk, w latach 2007-2015 prezes Polskiej Akademii Nauk. 
Audio
  • 24.05.19 Profesor Michał Kleiber o kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

Zdaniem profesora Michała Kleibera, w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy mogą głosować na tych, "którzy w polskiej polityce wydają nam się odpowiedni, niekoniecznie najlepiej dbających o interes Polski w Europie". 

- Wszystkie partie powinny ogłosić swój program działań na forum europejskim. Taki, który reprezentuje interesy Polski, ale z drugiej strony mówiący, jak ta Unia Europejska powinna wyglądać - podkreślił naukowiec. - Słyszałem premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział, co sądzi (o miejscu Polski w UE - przyp. red.), ale nie słyszę takich głosów w innych ugrupowaniach - przekonywał profesor Michał Kleiber. 

Sytuacja powodziowa może mieć wpływ na frekwencję w wyborach

Zapytany o przewidywaną frekwencję w wyborach do Parlamentu Europejskiego, profesor Michał Kleiber powiedział, że liczył na frekwencję bliską 40 proc. - Sytuacja powodziowa trochę może ją obniżyć, ale te wybory są na tyle ważne, że powiniśmy się mobilizować - podkreślił. 

Zdaniem gościa radiowej Jedynki kampania przed eurowyborami przebiega pod znakiem sporów o sprawy krajowe. - Krajowe spory zaowocowały tym, że Polacy biorą udział w życiu politycznym, ale nie jest dobrze, że te wybory są zdominowane przez tematykę krajową. Unia Europejska zasługuje na to, byśmy rozmawiali o niej i pod wpływem tych rozmów głosowali na europarlamentarzystów - podkreślił profesor Michał Kleiber. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy w "Sygnałach dnia". 

Audycję prowadziła Katarzyna Gójska. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: profesor Michał Kleiber (naukowiec, były Prezes Polskiej Akademii Nauk)

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 8.40

mbl/ K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak