X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sylwia Spurek: 6-procentowy wynik Wiosny mnie bardzo satysfakcjonuje

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 09:33
- Musimy jeszcze większym klinem wbić się pomiędzy PO i PiS w wyborach krajowych i jest to na pewno możliwe - powiedziała w "Sygnałach dnia" Sylwia Spurek z partii Wiosna. 
Audio
  • Sylwia Spurek o wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego i polskiej scenie politycznej (Jedynka/Sygnały dnia)

W wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 45,38 proc., na drugim miejscu była Koalicja Europejska z wynikiem bliskim 38,5 proc. Podium uzupełniła Wiosna, na którą zagłosowało nieco ponad 6 proc. wyborców, choć według sondaży mogła liczyć nawet na 14-procentowe poparcie. 

Były też sondaże, które pokazywały, że możemy w ogóle nie przekroczyć progu - zauważyła Sylwia Spurek i dodała, że jako osoba będąca krótko w polityce, patrzyła na sondaże z ciekawością, ale również z dystansem. 

- Ten wynik 6-procentowy mnie bardzo satysfakcjonuje - stwierdziła Spurek. Przypomniała, że partia ma cztery miesiące, jest młodą organizacją i "zaczynała od zera tak naprawdę". Zwróciła też uwagę na "ogromne zabetonowanie sceny politycznej" i duopol Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. 

Pytana o możliwość koalicji Wiosny z Koalicją Europejską, której częścią jest PSL, Spurek wskazała, że szanuje lidera tej formacji, jeśli chodzi o działania na rzecz praw osób starszych, ale inne kwestie faktycznie ich różnią. - Nie widziałabym się też w jednym ugrupowaniu np. z Leszkiem Millerem czy Romanem Giertychem. To nie są osoby, które podzielają moje wartości - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Sylwia Spurek (Wiosna)

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 8.15

fc/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert ​Biedroń: Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 11:03
- Wiosna podjęła decyzję o samodzielnym starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nie ma innych scenariuszy na stole i taki jest nasz plan działania - oświadczył lider partii Robert Biedroń. Zaznaczył, że Wiosna jest gotowa na rozmowy z wszystkimi siłami postępowymi.
rozwiń zwiń