Jarosław Gowin: rekonstrukcja rządu będzie szersza, niż planowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 08:51
- Rekonstrukcja rządu będzie szersza, niż planowaliśmy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. To, czy zostaną wymienieni szefowie resortów, którzy nie startowali w tych wyborach, będzie jasne za parę dni - powiedział w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. 
Audio
  • 30.05.19 Jarosław Gowin: szczegóły rekonstrukcji rządu poznamy za kilka dni ("Sygnały dnia"/ Jedynka)
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Minister potwierdził, że rekomendował decyzje personalne co do zmian w rządzie, ale jak podkreślił, "decyzję o tym, kto wchodzi do rządu, podejmuje premier w konsultacji z zapleczem parlamentarnym, a więc przede wszystkim z Prawem i Sprawiedliwością, a także z mniejszymi partiami koalicyjnymi - Solidarną Polską i moim ugrupowaniem - Porozumieniem". - Najważniejszym zadaniem tego rządu jest to, co od trzech i pół roku przynosi korzyść Polakom i całemu krajowi, czyli sprawne i pragmatyczne rządzenie - podkreślił minister. 

- Nazwisk nie będę ujawniał. Obowiązują pewne zasady, nazwiska powinien ujawnić premier - zaznaczył Jarosław Gowin. Pytany, czy prasowe doniesienia o rekonstrukcji rządu się potwierdzą, odparł, że "niektóre są trafne, niektóre chybione, ale są też tacy, którzy będą w rządzie, ale do tej pory nie pojawiali się w doniesieniach medialnych". - To, czy rekonstrukcja obejmie ministerstwa, których szefowie nie startowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego, będzie jasne za parę dni - zaznaczył minister. 


palac-free-shut-1200.jpg
W czwartek prezydent będzie rozmawiał z premierem o rekonstrukcji rządu

Szef resortu nauki nie chciał też zdradzić konkretnej daty ogłoszenia nazwisk nowych ministrów i resortów, jakie obejmą. - Patrząc na kalendarz pana prezydenta, spodziewam się, że rekonstrukcja zostanie ogłoszona i przeprowadzona na początku przyszłego tygodnia - zaznaczył Jarosław Gowin. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Jarosławem Gowinem.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 30.05.2019

Godzina emisji: 8.14

mb/ans

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: nowe rozłożenie akcentów w polityce zagranicznej nie znaczy, że zamierzamy wycofać się z jakiejkolwiek reformy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 08:39
- Styl się zmienił, sedno pozostaje takie samo. Tym sednem jest głęboka przebudowa Państwa w duchu idei IV RP - powiedział w radiowej Jedynce Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwia Spurek: 6-procentowy wynik Wiosny mnie bardzo satysfakcjonuje

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 09:33
- Musimy jeszcze większym klinem wbić się pomiędzy PO i PiS w wyborach krajowych i jest to na pewno możliwe - powiedziała w "Sygnałach dnia" Sylwia Spurek z partii Wiosna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierownictwo PiS dyskutowało o zmianach w rządzie. "Decyzje zapadły"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 19:45
Przy Nowogrodzkiej w Warszawie zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości na temat zmian w rządzie. O tym, kto zastąpi ministrów wybranych do Parlamentu Europejskiego, rozmawiali prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ministrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: Teresa Czerwińska będzie nadal piastowała ważne stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 21:26
- Z tego co wiem minister finansów Teresa Czerwińska będzie nadal piastowała ważne stanowisko publiczne. W przyszłym tygodniu wszystko będzie jasne - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, pytany, kto zastąpi ją na stanowisku szefa resortu. - Ta decyzja była ustalona od wielu miesięcy - dodał.
rozwiń zwiń