Prymas Polski: pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski była wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 09:26
- Pamiętam, jak Jan Paweł II prowadził głęboki dialog z młodzieżą - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce prymas Polski abp Wojciech Polak w "Sygnałach dnia".
Audio
Abp Wojciech Polak
Abp Wojciech PolakFoto: prymaspolski.pl

Gość Jedynki opowiadał o 40. rocznicy obchodów pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski wspominając, że "ta pielgrzymka była wyjątkowa, gdyż ojciec święty po raz pierwszy spotkał się z Polakami w kraju jako głowa Kościoła katolickiego". 

Abp Wojciech Polak wspomina papieża jako człowieka, który prowadził głęboki dialog z młodzieżą. - Treścią tego dialogu była Bogurodzica, wprowadzał nas w tajemnicę spotkania z Chrystusem przez Maryję - dodał.

Z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny poświęcony wydarzeniom sprzed czterdziestu lat. Serwis za pomocą interaktywnej trasy prezentuje dzień po dniu wszystkie miejsca wizyty papieża w Polsce. Każdy dzień jest ilustrowany unikatowymi nagraniami przemówień Jana Pawła II z Archiwum Polskiego Radia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel WydrychKrzysztof Grzesiowski

Gość: prymas Polski abp Wojciech Polak 

Data emisji: 01.06.2019

Godzina emisji: 7.15

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef PiS: słowa G. Schetyny to wyraz głębokiej pogardy dla ludzi walczących z powodzią

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 08:01
- Wyśmiewanie się z tego, że osoby pełniące kierownicze funkcje publiczne angażują się w walkę z powodzią, jest skandalem - powiedział w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński. Szef PiS odniósł się w ten sposób do słów Grzegorza Schetyny, który nazwał to "politycznym kabaretem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Jerzy Stefański: przyjazd Jana Pawła II do bloku wschodniego poruszył Europę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 08:05
- W każdym z tych miejsc, w których był papież, można było wyłuskać zapadające w pamięć pewne frazy, myśli - powiedział w "Sygnałach dnia" ks. prof. Jerzy Stefański.
rozwiń zwiń