X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Tomasz Hryniewiecki: kształcimy lekarzy z całej Polski i robimy to z sukcesem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 10:24
Z okazji jubileuszu 40 lat Instytutu Kardiologii w Warszawie, prof. Tomasz Hryniewiecki w "Sygnałach dnia" opowiedział o tym, co należy robić, aby utrzymać rolę pioniera w Polsce w leczeniu chorób serca oraz jak należy zadbać o swój organ, aby w przyszłości uniknąć poważnych schorzeń. 
Audio
  • Rozmowa z prof. Tomaszem Hryniewieckim (Sygnały dnia/Jedynka)
Tomasz Hryniewiecki
Tomasz HryniewieckiFoto: PAP/Marcin Obara

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki jest dyrektorem Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. O działalności mówi, że "żeby utrzymać rolę pioniera w Polsce, jeśli chodzi o metody leczenia układu krążenia, trzeba być w kontakcie z najlepszymi ośrodkami na świecie i trzeba prowadzić badania naukowe". Przyznaje, że stosował się do tych wytycznych, co po upływie 40 lat przyniosło oczekiwanie rezultaty - Naszą rolą jest kształcenie lekarzy z całej Polski i myślę, że robimy to z sukcesem - przyznaje prof. Tomasz Hryniewiecki.

Gość Jedynki uprzedza, abyśmy pamiętali o odbywaniu wizyt kardiologicznych, gdyż nie wszystkie choroby serca w początkowej fazie choroby dają o sobie znać wyraźnymi objawami. - Jeśli choroba zostanie zdiagnozowana odpowiednio wcześnie, wtedy jest szansa na to, że unikniemy spotkania z kardiochirurgiem - twierdzi dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie.

Co to znaczy, że instytut otrzymał kategorię "A+"? Czy jest szansa, aby w społeczeństwo rzadziej skarżyło się na dolegliwości związane z układem krążenia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki (dyrektor Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie)

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 7.41

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: słuchanie muzyki przez kilkanaście godzin jest szkodliwe

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 08:44
- Problemy ze słuchem nie wynikają tylko z uciążliwości hałasu, który jest w wielkich zakładach przemysłowych. One są też spowodowane hałasem będącym na ulicy czy w naszych domach. Przykładem młodzi ludzie, którzy przez kilkanaście godzin słuchają muzyki, co potem odbija im się na ich słuchu - powiedział na antenie radiowej Jedynki prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski: na kongresie chcemy mówić o trudnych procesach

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 08:33
- Chcemy mówić o tym, co wynika z różnych trudnych procesów. Dziś tematami kongresu będą polityka zagraniczna i rola nowych mediów, jak można obronić stare wartości w świecie nowych mediów - zapowiedział Krasnodębski - mówił w "Sygnałach dnia" Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń