Prof. Tomasz Hryniewiecki: kształcimy lekarzy z całej Polski i robimy to z sukcesem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 10:24
Z okazji jubileuszu 40 lat Instytutu Kardiologii w Warszawie, prof. Tomasz Hryniewiecki w "Sygnałach dnia" opowiedział o tym, co należy robić, aby utrzymać rolę pioniera w Polsce w leczeniu chorób serca oraz jak należy zadbać o swój organ, aby w przyszłości uniknąć poważnych schorzeń. 
Audio
  • Rozmowa z prof. Tomaszem Hryniewieckim (Sygnały dnia/Jedynka)
Tomasz Hryniewiecki
Tomasz HryniewieckiFoto: PAP/Marcin Obara

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki jest dyrektorem Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. O działalności mówi, że "żeby utrzymać rolę pioniera w Polsce, jeśli chodzi o metody leczenia układu krążenia, trzeba być w kontakcie z najlepszymi ośrodkami na świecie i trzeba prowadzić badania naukowe". Przyznaje, że stosował się do tych wytycznych, co po upływie 40 lat przyniosło oczekiwanie rezultaty - Naszą rolą jest kształcenie lekarzy z całej Polski i myślę, że robimy to z sukcesem - przyznaje prof. Tomasz Hryniewiecki.

Gość Jedynki uprzedza, abyśmy pamiętali o odbywaniu wizyt kardiologicznych, gdyż nie wszystkie choroby serca w początkowej fazie choroby dają o sobie znać wyraźnymi objawami. - Jeśli choroba zostanie zdiagnozowana odpowiednio wcześnie, wtedy jest szansa na to, że unikniemy spotkania z kardiochirurgiem - twierdzi dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie.

Co to znaczy, że instytut otrzymał kategorię "A+"? Czy jest szansa, aby w społeczeństwo rzadziej skarżyło się na dolegliwości związane z układem krążenia? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki (dyrektor Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie)

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 7.41

K.A


Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: słuchanie muzyki przez kilkanaście godzin jest szkodliwe

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 08:44
- Problemy ze słuchem nie wynikają tylko z uciążliwości hałasu, który jest w wielkich zakładach przemysłowych. One są też spowodowane hałasem będącym na ulicy czy w naszych domach. Przykładem młodzi ludzie, którzy przez kilkanaście godzin słuchają muzyki, co potem odbija im się na ich słuchu - powiedział na antenie radiowej Jedynki prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski: na kongresie chcemy mówić o trudnych procesach

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 08:33
- Chcemy mówić o tym, co wynika z różnych trudnych procesów. Dziś tematami kongresu będą polityka zagraniczna i rola nowych mediów, jak można obronić stare wartości w świecie nowych mediów - zapowiedział Krasnodębski - mówił w "Sygnałach dnia" Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń