X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Szefernaker: tezy samorządowe wpisują się w demontaż państwa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 09:48
- Byłem przekonany, że to jest wręcz niemożliwe, żeby ktoś o zdrowych zmysłach zaproponował takie rozwiązania - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o przedstawionych na początku czerwca tezach samorządowców. 
Audio
  • Paweł Szefernaker o tezach samorządowców (Jedynka/Sygnały dnia)

4 czerwca w Gdańsku zaprezentowano 21 tez dotyczących zmian w samorządzie. Część przedstawicieli władz lokalnych zaproponowała między innymi całkowite oddzielenie samorządu od władz centralnych, z samodzielną polityką podatkową, społeczną i edukacyjną. 

Wiceszef MSWiA odpowiedzialny za działanie wojewódzkich struktur władzy podkreślił, że tezy opisujące zmiany zostały zaprezentowane tylko przez część samorządowców. - To ci przedstawiciele władz lokalnych, którzy zdobyli poparcie albo z list Platformy Obywatelskiej, albo partii sympatyzujących z obecną opozycją parlamentarną - zaznaczył minister Paweł Szefernaker. 

Gość Jedynki ocenił, że propozycje samorządowców "wywróciłyby dotychczasowe funkcjonowanie państwa do góry nogami". - Trzeba by zmienić gruntownie konstytucję i to nie w kierunku, którego Polacy oczekują - czyli wzmocnienia państwa polskiego, tylko podziału - stwierdził. - Stawiamy na silną, na jedną Polskę. Każdy Polak, bez względu na to, gdzie mieszka, ma prawo do tego samego - podkreślił. - Nie będziemy dzielić Polaków, a w moim przekonaniu te propozycje dzielą Polaków - dodał. 

Gość Jedynki zwrócił uwagę, że reforma przeprowadzona w latach 90. daje wielką niezależność samorządom, ale nie oznacza to autonomii i zgody na podział Polski. Wskazał, że to dzięki wojewodom i administracji zespolonej możliwe było przeprowadzenie egzaminów mimo strajku nauczycieli, co przy samorządowym rozdrobnieniu byłoby niemożliwe. 

Paweł Szefernaker mówił też o ewentualnym zagrożeniu dla realizacji wypłat programu 500+ i trzynastej emerytury po wprowadzeniu proponowanych przez samorządowców PO zmian.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Paweł Szefernaker (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 8.14

fc/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Karczewski: rekonstrukcja rządu prawdopodobnie we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 07:57
- Rekonstrukcja rządu będzie nieco szersza niż tylko zmiany tych ministrów, którzy zdobyli mandat europosłów - powiedział w "Sygnałach dnia" Stanisław Karczewski. - Wszystko wskazuje na to, że zmiany będą we wtorek - podkreślił marszałek Senatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Zybertowicz: projekt decentralizacji to potwierdzenie niewydolności zaplecza opozycji

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 11:00
- Tylko na poziomie państwa można koordynować efektywną pomoc. (...) Nie jesteśmy w stanie na poziomie regionalnym dbać o suwerenność cyfrową Polski. Nie jesteśmy w stanie tworzyć projektów infrastrukturalnych tego typu jak projekt Trójmorza - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP. W ten sposób odniósł się do projektów decentralizacji kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postulaty samorządowców i ryzyko "decentralizacji" Polski. Dyskusja wokół 21 tez

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 11:23
21 tez dotyczących funkcjonowania samorządów przedstawionych w Gdańsku może – według części polityków – prowadzić do "decentralizacji" Polski. Czy i w jaki sposób powinno się wzmacniać pozycję władz lokalnych – m.in. o tym dyskutowali politycy w "Śniadaniu Trójki".
rozwiń zwiń