Jarosław Gowin: poziom bezpieczeństwa Polski od wczoraj jest zdecydowanie większy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 07:58
- Współpraca naukowa i medyczna ze Stanami Zjednoczonymi to coś, co zaczyna się rozwijać dopiero pod rządami Zjednoczonej Prawicy - mówił w "Sygnałach dnia" Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. 
Audio
  • Jarosław Gowin o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA (Jedynka/Sygnały dnia)

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych. W środę podpisano polsko-amerykańską Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej. Prezydenci zdecydowali o zwiększeniu obecności żołnierzy USA w Polsce oraz zakupie od USA 32 myśliwców F-35. Ponadto Donald Trump chce, żeby Polska szybko dołączyła do programu bezwizowego. USA planują też rozszerzać działalność handlową z Polską.

O wizycie Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych mówil w "Sygnałach dnia" Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Poziom bezpieczeństwa Polski od wczorajszego dnia jest zdecydowanie większy. To sukces wszystkich Polaków, ponad podziałami - przekonywał wicepremier.

Polityk odniósł się też do współpracy naukowej i medycznej ze Stanami Zjednoczonymi. - To coś, co zaczyna się rozwijać dopiero pod rządami Zjednoczonej Prawicy. W ubiegłym roku wraz z panem Łukaszem Szumowskim, ministrem zdrowia, byliśmy w USA i podpisaliśmy porozumienia o współpracy. W ślad za tymi dokumentami idą już konkretne działania - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Jarosław Gowin (minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 13.06.2019 

Godzina emisji: 7.14

kad/kh

Czytaj także

Donald Trump: rozważam ponowną wizytę w Polsce, być może nastąpi we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 21:30
- Rozważam ponowną wizytę w Polsce; nie wiem, co jest planowane w tym zakresie, ale być może we wrześniu ta wizyta nastąpi - powiedział w środę prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.
rozwiń zwiń