X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury: Ministerstwo Kultury dba o swoich artystów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 08:30
- Rolą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest docenianie wszystkich twórców kultury, z różnych obszarów, pokazywanie, że są różne estetyki, formy - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. 
Audio
  • Rafał Wiśniewski o Nagrodach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Sygnały Dnia/Jedynka)

Aktor Franciszek Pieczka, kompozytor Piotr Moss, ambasador Polski w Szwajcarii Jakub Kumoch i Związek Podhalan - to jedni z laureatów dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczysta gala odbyła się w środę wieczorem w Teatrze Narodowym w Warszawie. Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przyznawana od 1997 roku zasłużonym postaciom świata kultury w uznaniu całokształtu ich dorobku zawodowego lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. 

Rafał Wiśniewski mówi, że nagroda dla Franciszka Pieczki została przyjęta przez publiczność zgromadzoną w Teatrze Narodowym owacjami na stojąco. - Trudno znaleźć w Polsce osobę, która by nie znała tego wybitnego aktora. Cudowny, ciepły, serdeczny człowiek, a przede wszystkim skromny - podkreśla gość Jedynki.

- Wspaniała atmosfera była nie tylko związana z tym artystą, ale również inni nominowani wzbudzili wielki aplauz. To swoiste święto, chwila zatrzymania się i pochylenia nad tymi, którzy codziennie tworzą i często ich nie widzimy i nie słyszymy w mediach mainstreamowych - zaznacza dyrektor NCK. - Rolą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest docenianie wszystkich twórców kultury, z różnych obszarów, pokazywanie, że są różne estetyki, formy. Jest to ciężka praca, ale ministerstwo pochyla się, widzi i docenia ten trud. Ministerstwo Kultury dba o swoich artystów - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Rafałem Wiśniewskim, który mówił także o programie EtnoPolska, popularyzującym dziedzictwo ludowe i ułatwiającym dostęp do kultury w społecznościach oddalonych od wielkich miast. W ramach programu w tym roku Narodowe Centrum Kultury przyznało dotacje na łączną sumę 10 mln zł 251 jednostkom. Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 13.06.2019 

Godzina emisji: 7.42

IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczyło zaangażowanych w ochronę dóbr kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 21:55
Funkcjonariusze Policji i Krajowej Administracji Skarbowej oraz pasjonat-badacz sztuki odznaczeni zostali Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i odznakami honorowymi "Zasłużony dla Kultury Polskiej" za szczególne zaangażowanie w szeroko pojętą ochronę dóbr kultury. 
rozwiń zwiń