Piotr Misiło: podzielona opozycja nie wygra wyborów na jesieni

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 09:28
- Tylko konsolidacja w parlamencie sił opozycyjnych może być realnym antidotum na populizm parlamentarny, który czyni PiS - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce poseł PO Piotr Misiło.
Audio
  • Piotr Misiło (PO) o wyborach parlamentarnych (Sygnały dnia/Jedynka)

W środę klub Nowoczesnej podjął uchwałę w sprawie połączenia z klubem Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska - poinformowano na Twitterze ugrupowania.

- O połączeniu wspólnych klubów mówiłem już w październiku ubiegłego roku, bo już wtedy wiedziałem, że oczywiste jest, że tylko konsolidacja w parlamencie sił opozycyjnych może być realnym antidotum na populizm parlamentarny, który czyni PiS - powiedział Piotr Misiło.

Pytany o przyszłość koalicji w kontekście nadchodzących wyborów gość Jedynki powiedział, że "nie zdarzyło się jeszcze, by podzielona opozycja wygrała wybory". - Nie ma innej drogi niż wspólny front. Jeśli się podzielimy, to nie ma możliwości, byśmy mogli wygrać - podsumował Piotr Misiło.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. .

.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Goście: Piotr Misiło (poseł Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 14.06.2019

Godzina emisji: 8.15

koz/kh

Czytaj także

Marek Sawicki: Grzegorz Schetyna upatruje po lewej stronie swojego elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 10:20
- Lider PO Grzegorz Schetyna nadal upatruje w lewej części sceny politycznej elektoratu dla siebie, zaprasza Roberta Biedronia - powiedział poseł Marek Sawicki (PSL). Dodał, że on sam opowiada się za "projektem ludowo-chadeckim, ludowo-konserwatywnym".
rozwiń zwiń