Tomasz Rzymkowski: za najcięższe zbrodnie powinna być okrutna kara

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 08:50
- Osoby, które popełniają najcięższe zbrodnie, należy izolować od społeczeństwa. Nie jestem zwolennikiem powrotu do kary śmierci, ale kara bezwzględnego, dożywotniego pozbawienia wolności jest jak najbardziej właściwa - powiedział w "Sygnałach dnia" Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.
Audio
  • T. Rzymkowski: za najcięższe zbrodnie trzeba okrutnie karać (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • T. Rzymkowski: za najcięższe zbrodnie trzeba okrutnie karać (Sygnały dnia/Jedynka)

22-letni mężczyzna, podejrzany o zamordowanie 10-letniej Kristiny w Mrowinach, usłyszał zarzut "zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem". Przyczyną śmierci dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Zbrodnia miała podłoże seksualne. 

swidnica 1200.jpg
Zamordowanie 10-latki z Mrowin. Jest zarzut zabójstwa dla podejrzanego

 To wielka tragedia, ale służby stanęły na wysokości zadania. Ta sytuacja to kolejny argument, aby zaostrzyć kary dla przestępstw na tle seksualnym. Osoby, które popełniają najcięższe zbrodnie należy izolować od społeczeństwa. Nie jestem zwolennikiem powrotu do kary śmierci, ale kara bezwzględnego, dożywotniego pozbawienia wolności jest jak najbardziej właściwa. Taka kara jest bardziej dokuczliwa, niż kara śmierci. Za najcięższe zbrodnie powinna być okrutna kara, a te jednostki zagrażają społeczeństwu - powiedział Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15.

W czwartek Sejm przyjął 41 poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu karnego, zaostrzającej kary m.in. za przestępstwa pedofilii. Do tego tematu odniósł się poseł Kukiz'15. - Prezydent powinien zastosować weto albo skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Proces legislacyjny jest obarczony rażącymi błędami i to będzie skutkowało daleko idącymi konsekwencjami - dodał gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Hejke

Goście: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15)

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 8.15

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamordowanie 10-latki z Mrowin. Jest zarzut zabójstwa dla podejrzanego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 08:00
- Zarzut zabójstwa postawiła prokuratura 22-letniemu mężczyźnie, który został w niedzielę zatrzymany w związku z morderstwem 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku - powiedział Marek Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.
rozwiń zwiń