Rzecznik praw dziecka: nie ma możliwości wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:00
- Nie ma możliwości wprowadzenia w polskich szkołach obowiązkowej edukacji seksualnej. Nie ma mowy o obowiązkowej seksualizacji dzieci - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Mikołaj Pawlak. 
Audio
  • Mikołaj Pawlak o edukacji seksualnej w szkołach (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Mikołaj Pawlak o edukacji seksualnej w szkołach (Sygnały dnia/Jedynka)

Według Mikołaja Pawlaka wprowadzenie zewnętrznych edukatorów seksualnych do stołecznych szkół - zgodnie z ogłoszoną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracją LGBT+ naruszy konstytucję i prawo rodziców do wychowywania. Dlatego napisał list w tej sprawie do rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, aby wspólnie przeciwdziałać łamaniu prawa, ale otrzymał negatywną odpowiedź. Według RPO edukacja seksualna w polskich szkołach powinna być obowiązkowa.

- Gdy wykazałem wprost, że to, co proponuje Adam Bodnar, byłoby niezgodne z konstytucją i polskimi ustawami, zaczął się wycofywać - informuje rzecznik praw dziecka. 

Gość Jedynki podkreśla, że rodzice mają prawo odmówić zgody na uczestnictwo dziecka w tego typu zajęciach, i dodaje, że szkoła ma obowiązek poprosić rodziców o taką zgodę. - Obowiązkiem rodziców jest pilnowanie tego, co dzieje się w szkole, i jakie treści są dzieciom przekazywane - zaznacza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Hejke

Gość: Mikołaj Pawlak (rzecznik praw dziecka) 

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 7.42

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Międzynarodowa konferencja nt. zagrożeń

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 15:52
"Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń" - to temat międzynarodowej konferencji naukowej odbywającej się na PGE Narodowym w Warszawie. Konferencja jest odpowiedzią na wprowadzanie do warszawskich szkół edukacji seksualnej według standardów WHO. 
rozwiń zwiń