X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik praw dziecka: nie ma możliwości wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:00
- Nie ma możliwości wprowadzenia w polskich szkołach obowiązkowej edukacji seksualnej. Nie ma mowy o obowiązkowej seksualizacji dzieci - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Mikołaj Pawlak. 
Audio
  • Mikołaj Pawlak o edukacji seksualnej w szkołach (Sygnały dnia/Jedynka)

Według Mikołaja Pawlaka wprowadzenie zewnętrznych edukatorów seksualnych do stołecznych szkół - zgodnie z ogłoszoną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracją LGBT+ naruszy konstytucję i prawo rodziców do wychowywania. Dlatego napisał list w tej sprawie do rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, aby wspólnie przeciwdziałać łamaniu prawa, ale otrzymał negatywną odpowiedź. Według RPO edukacja seksualna w polskich szkołach powinna być obowiązkowa.

- Gdy wykazałem wprost, że to, co proponuje Adam Bodnar, byłoby niezgodne z konstytucją i polskimi ustawami, zaczął się wycofywać - informuje rzecznik praw dziecka. 

Gość Jedynki podkreśla, że rodzice mają prawo odmówić zgody na uczestnictwo dziecka w tego typu zajęciach, i dodaje, że szkoła ma obowiązek poprosić rodziców o taką zgodę. - Obowiązkiem rodziców jest pilnowanie tego, co dzieje się w szkole, i jakie treści są dzieciom przekazywane - zaznacza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Hejke

Gość: Mikołaj Pawlak (rzecznik praw dziecka) 

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 7.42

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Międzynarodowa konferencja nt. zagrożeń

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 15:52
"Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń" - to temat międzynarodowej konferencji naukowej odbywającej się na PGE Narodowym w Warszawie. Konferencja jest odpowiedzią na wprowadzanie do warszawskich szkół edukacji seksualnej według standardów WHO. 
rozwiń zwiń