X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Program "Stop suszy". Sergiusz Kieruzel: sytuacja wodna jest poważna

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 10:34
- Nie jest najlepiej, jeżeli chodzi o sytuację wodną. Jest to na tyle poważna sprawa, że musimy działać na każdym poziomie: indywidulanym, lokalnym, regionalnym, globalnym. "Stop suszy" to program, który przede wszystkim pokazuje nam, gdzie występuje susza, jaki jest jej rodzaj i co konkretnie robić, by można było dysponować zasobami wodnymi w dłuższej perspektywie - powiedział Sergiusz Kieruzel z PGW.
Audio
  • Dyrektor PGW o programie "Stop Suszy" (SygnałyDnia/Jedynka)
Rząd na pomoc gospodarstwom dotkniętym suszą przeznaczy 1,5 miliarda złotych.
Rząd na pomoc gospodarstwom dotkniętym suszą przeznaczy 1,5 miliarda złotych.Foto: Pixabay

Polska ma jedne z najmniejszych zasobów wody w Unii Europejskiej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie opracowuje pierwszy w kraju plan przeciwdziałania skutkom suszy. - Jest to bardzo kompleksowy program. Pierwszy plan zakłada przeznaczenie ponad 12 mld złotych na budowę regionalnych zbiorników retencyjnych, które będą gromadzić wodę - stwierdził Sergiusz Kieruzel.  

Gość na antenie radiowej Jedynki apelował o jak najlepsze zagospodarowanie terenów zielonych, aby miały one odpowiedni poziom nawodnienia. - Nie kośmy wszystkich trawników. Kwiaty i zioła pięknie wyglądają i zatrzymują wilgoć w glebie. Nie betonujmy ścieżek, dróg przy rzekach, wszystkich parkingów. Są możliwości układania takich rodzajów powierzchni, które przepuszczają wodę i pozwalają jej przesiąknąć do ziemi - dodał. 

Ile wody marnujemy wyrzucając jedzenie? Jakie inwestycje przewidziane są w programie "Stop suszy"? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski 

Gość: Sergiusz Kieruzel (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie)

Data emisji: 22.06

Godzina emisji: 7.39

ans/IAR/mk 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy tej wiosny grozi nam susza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:34
Susza jest konsekwencją zmian klimatycznych, a deszcz jest zjawiskiem pogodowym. Od pewnego czasu nie odnotowano ulewnych deszczy, a zima przeszła bez większych opadów. Czy Polsce grozi susza? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Rozwoju Retencji, czyli jak zatrzymać wodę?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 16:30
Jeszcze w lipcu rząd ma przyjąć Program Rozwoju Retencji na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 roku - poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Program ma umożliwić zatrzymywanie dwa razy więcej wody niż obecnie. Dziś wskaźnik retencji wynosi 6,5 procent - za mało, żeby przeciwdziałać skutkom suszy.
rozwiń zwiń