X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kosiniak-Kamysz: mam zupełnie odmienne spojrzenie niż Grzegorz Schetyna

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 08:30
- Uważam, że jedna lista na opozycji to jest stuprocentowe zwycięstwo PiS - powiedział w "Sygnałach dnia" lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o Koalicji Polskiej przed wyborami parlamentarnymi (Jedynka/Sygnały dnia)

Platforma Obywatelska zaprezentowała sztab wyborczy koalicji, w którym znaleźli się przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz dwoje samorządowców. O wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych Platforma rozmawia jeszcze m.in. z PSL i SLD. Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że z liderami tych partii spotka się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia. Decyzję o tym, w jakiej formuje PSL pójdzie do jesiennych wyborów parlamentarnych, ma ogłosić 6 lipca rada naczelna Stronnictwa. 

- My zaproponowaliśmy Koalicję Polską. To jest wspólnota idei i wspólnota programu - wskazał Władysław Kosiniak-Kamysz w radiowej Jedynce. Jak wyjaśnił, jest to idea państwa demokratycznego opartego o szacunek dla każdego człowieka, poszanowanie wartości chrześcijańskich, współpracę, zasadę pomocniczości i zasadę solidaryzmu społecznego. Wśród kwestii programowych wymienił emeryturę bez podatku, czystą Polskę, czystą energię i tańszy prąd. 


sawicki 1200 pap.jpg
Marek Sawicki: Grzegorz Schetyna upatruje po lewej stronie swojego elektoratu

Gość Jedynki ocenił, że choć wspólny start w ramach Koalicji Europejskiej pozwolił osiągnąć cel w postaci reprezentacji europarlamentarnej, to nie zakończył się sukcesem w postaci zwycięstwa. W "Sygnałach dnia" Kosiniak-Kamysz nie zgodził się ze słowami Grzegorza Schetyny, że jedna wielka lista w wyborach parlamentarnych jest kluczem do wygranej jesienią. - Ja mam tutaj zupełnie odmienne spojrzenie. Uważam, że jedna lista na opozycji to jest stuprocentowe zwycięstwo PiS - powiedział lider PSL.

W jego opinii w ramach jednej listy będzie tak gigantyczny podział, że wiele osób w racjonalnym centrum będzie wybierało PiS, czego normalnie by nie zrobiło. - Jeśli będą dwa bloki: blok lewicowy i blok centrowy - racjonalnego centrum Koalicji Polskiej, to jest wybór dużo szerszy - argumentował. - Może nie uda się zdobyć pierwszego miejsca, ale można mieć taką większość, która powoduje, że nawet ci, którzy wygrywają wybory, nie rządzą - dodał. Przypomniał, że podobna sytuacja ma miejsce w małopolskim sejmiku, gdzie wygrywa PiS z nawet 10-procentową przewagą, ale rządy sprawują PSL i PO. 

Z kim PSL prowadzi koalicyjne rozmowy? Czy konserwatywne skrzydło PO może dołączyć do Koalicji Polskiej? Jaki warunek musi zostać spełniony, aby PSL ewentualnie dołączyło do koalicji rządowej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (szef PSL)

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 7.15

fc/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory parlamentarne. Sondaż: wyraźna przewaga PiS nad PO, ponad 40 proc. poparcia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 14:33
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w czerwcu, 44 proc. osób uprawnionych do głosowania poparłoby PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, 22 proc. głosowałoby na PO, 7 proc. na Wiosnę. Progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Kukiz'15, PSL i Nowoczesna - wynika z czerwcowego sondażu CBOS.
rozwiń zwiń