Włodzimierz Czarzasty: mamy gotowe listy na trzy warianty

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 09:16
Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyznał, że jego partia jest przygotowana na różne warianty rozwoju sytuacji wśród opozycji przed wyborami. To wariant szerokiej koalicji, wariant szerokiej koalicji bez PSL i wariant bloku lewicowego.
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty o różnych wariantach wyborczej koalicji (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Włodzimierz Czarzasty o różnych wariantach wyborczej koalicji (Sygnały dnia/Jedynka)

Włodzimierz Czarzasty nie chciał ujawnić wyników referendum, w którym członkowie SLD mieli wyrazić zgodę na utworzenie koalicji wyborczej z innymi partiami. On osobiście opowiada się za kontynuacją koalicji. - Uważam osobiście, że Koalicja Europejska to dobry projekt. Uważam, że trzeba się skupić na wyeliminowaniu mankamentów tego projektu, a nie na rozdzieraniu szat i szukaniu błędów - mówi szef Sojuszu. Jego zdaniem błędy są znane i nie można tylko doprowadzić do tego, aby się powtórzyły.

Gość radiowej Jedynki dziwi się postawie Polskiego Stronnictwa Ludowego, które nie może się zdecydować, czy kontynuować koalicję, czy nie. - Przed wyborami europejskimi SLD był zły, teraz zła jest Wiosna. Zobaczymy, co będzie złego w sobotę - ironizował.

Włodzimierz Czarzasty jest pozytywnie nastawiony do udziału Wiosny w szerokiej koalicji, ale pod warunkiem wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z transparentnością finansową. - Nikt nie weźmie koalicjanta, co do którego nie będzie wiedział, że niczego złego nie ma w plecaczku - wyjaśnia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Włodzimierz Czarzasty (przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej)

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 8.15

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: gdybym zbudował blok lewicowy, nie byłoby nas w Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 16:12
- Sojusz Lewicy Demokratycznej w każdych wyborach dostaje w granicach 1,2 mln głosów. Nie baliśmy się wejść w Koalicję Obywatelską, ponieważ nie baliśmy się, że utracimy tożsamość - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: w Wiośnie zwyciężył rozsądek

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 08:45
- W sobotę powiedzieliśmy, że warto usiąść do stołu negocjacyjnego z Koalicją Europejską, nie zamykać się. Nie doprowadzić do sytuacji, w której ktoś mógłby oskarżyć w przyszłości Wiosnę, że nie było chęci do rozmowy o programie – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny partii Wiosna.
rozwiń zwiń