X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes PFR Paweł Borys: PPK obejmą osoby zatrudnione na umowy o pracę i zlecenie. To 11,5 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 08:11
- To wygodny sposób skutecznego zadbania o nasze domowe finanse po tym, gdy już zakończymy aktywność zawodową - tak o pracowniczych planach kapitałowych mówił w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który odpowiada za wdrożenie programu. Jak dodał, program może docelowo objąć nawet 11,5 mln osób.
Audio
  • Paweł Borys o Pracowniczych Planach Kapitałowych (Sygnały Dnia/Jedynka)
Paweł Borys
Paweł BorysFoto: Polskie Radio

Prezes PFR przypomniał, że od wczoraj wdrażanie PPK rozpoczęły największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób. Później fundusze PPK zaczną powstawać także w mniejszych firmach.

Paweł Borys podkreślił, że udział w PPK jest dobrowolny - pracownicy są do niego zapisywani automatycznie, ale jeśli nie chcą w nim uczestniczyć, to mogą złożyć stosowną deklarację o rezygnacji. Później do programu można wrócić - wszystko zależy od naszej decyzji.


zus emerytura 1200.jpg
W największych firmach ruszają PPK - dodatkowy system oszczędzania na emeryturę

Pytany o to, kto będzie mógł skorzystać z programu, Paweł Borys powiedział, że będą to osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę lub umowę-zlecenie. Z PPK nie skorzystają osoby, wykonujące pracę na podstawie umowy o dzieło.

Na oszczędności zgromadzone w funduszach PPK będą się składać solidarnie pracownicy i pracodawcy, a częściowo również państwo. Wypłacić je będzie można jeszcze przed zakończeniem aktywności zawodowej, ale wówczas będziemy musieli liczyć się z potrąceniem części środków.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Paweł Borys (prezes Polskiego Funduszu Rozwoju)

Data emisji: 2.07.2019

Godzina emisji: 7.40

PolskieRadio24.pl, md/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe od dziś w największych firmach. Pierwsze wpłaty w połowie sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 15:54
Pracownicze Plany Kapitałowe to bardzo istotny program społeczny w Polsce służący wzmacnianiu finansów pracowników - podkreslił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest odpowiedzialny za wdrożenie programu. Od dziś PPK mają funkcjonować w największych firmach, zatrudniających powyżej 250 osób. Pierwsze wpłaty na fundusze PPK - zdaniem Borysa - mogą się pojawić w sierpniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PPK to jedyna okazja, gdy państwo i firma dokładają do emerytury

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 21:25
Od 1 lipca 2019 roku w największych firmach, zatrudniających ponad 250 osób zaczynają działać Pracownicze Plany Kapitałowe. Najwięksi pracodawcy mogą już formalnie podpisywać umowy z wybraną instytucją finansową i zgłaszać swoich pracowników. Do wyboru jest kilkanaście instytucji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe sporym wyzwaniem dla pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 21:22
O obowiązkach pracodawców, wynikających z wchodzących w życie od 1 lipca Pracowniczych Planów Kapitałowych, mówił gość audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki, Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń