X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha: szczyt Rady Europejskiej wykazał solidarność Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 09:05
- Bardzo ważne jest to, że wygrała kandydatka, które dobrze zna polskie sprawy - powiedział w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, komentując wybór Niemki Ursuli von der Leyen na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Wcześniej Polska wraz z Grupą Wyszehradzką zablokowała kandydaturę Fransa Timmermansa.
Audio
  • Paweł Mucha o wyborze nowego szefa Komisji Europejskiej (Jedynka/Sygnały dnia)

Po kilkudziesięciu godzinach wielokrotnie przerywanych rozmów przywódcy unijnych krajów uzgodnili obsadę najważniejszych stanowisk we Wspólnocie. Decyzję podjęli na szczycie w Brukseli. Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen ma być nową przewodniczącą Komisji Europejskiej i zastąpić Jeana-Claude’a Junckera. 

brux 1200.jpg
Jacek Czaputowicz: wybór szefa KE pokazuje rzeczywistą pozycję Polski

- Szczyt Rady Europejskiej wykazał solidarność Grupy Wyszehradzkiej. To było widać bardzo mocno - powiedział w radiowej Jedynce Paweł Mucha. Podkreślił też, że "Grupa Wyszehradzka jako podmiot odgrywa bardzo ważną rolę w polityce europejskiej", i wskazał, że kandydatury, które nie uzyskały poparcia V4, nie zostały przyjęte. 

- Bardzo ważne jest to, że wygrała kandydatka, które dobrze zna polskie sprawy, która wspierała i wspiera, jeżeli chodzi o działania także w ramach NATO, wschodnią flankę NATO - powiedział Mucha o wyborze Ursuli von der Leyen. Dodał, że jej wypowiedzi, także dotyczące współpracy transatlantyckiej, to "głos w duchu polskim".

Mucha wskazał, że "podkreśla się, że to minister, która przez wszystkie kadencje współpracuje z Angelą Merkel". - My mamy dobre relacje, jeśli chodzi o współpracę z panią kanclerz - przypomniał.

- Ja się też cieszę, że to jest kandydatka z nurtu chrześcijańskiej demokracji - dodał gość Jedynki.

W audycji mówiono też o skierowanej przez prezydenta do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji Kodeksu karnego oraz o polskiej konstytucji w kontekście programów socjalnych.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Paweł Mucha (wiceszef Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 8.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Piotr Madajczyk: Ursula von der Leyen ma duże doświadczenie polityczne

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 21:36
Nową przewodniczącą Komisji Europejskiej ma być obecna minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen. Wskazali ją unijni przywódcy, ale musi ją jeszcze zatwierdzić Parlament Europejski. O kandydatce w Polskim Radiu 24 mówił prof. Piotr Madajczyk z Polskiej Akademii Nauk. Opinię w sprawie wyboru kandydatów na unijne stanowika wyraził również Krzysztof Kokoszczyński, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń