X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urszula Pasławska: PSL nigdy nie było partią lewicującą, lecz umiarkowaną

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 09:40
Wiceprezes PSL Urszula Pasławska deklaruje, że Stronnictwo zdecydowało się - jak to ujęła - budować silne centrum normalności - i proponuje, aby w wyborach wystartowały na opozycji dwa bloki - lewicowy i centro-prawicowy.
Audio
  • U. Pasławska: PSL nigdy nie było partią lewicującą (Sygnały dnia/Jedynka)

W Sejmie powstał klub PSL-Koalicja Polska, do którego weszli oprócz posłów klubu PSL-UED także Marek Biernacki, Jacek Tomczak i Radosław Lubczyk - informuje prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Do PSL dołączyli zatem posłowie PO, a także były poseł Nowoczesnej. Rozmowy z ludowcami prowadzi też posłanka PO Joanna Fabisiak - jak dotąd bez rozstrzygnięcia.

- Bardzo serdecznie ich witamy, jest to nasza nowa propozycja i nowe otwarcie. Mam nadzieję, że ta propozycja nie zamknie możliwości budowania koalicji. Zdecydowaliśmy się budować silne centrum normalności i zaproponować, aby w przyszłych wyborach wystartowały na opozycji dwa bloki - lewicowy i centro-prawicowy. Koalicja Europejska osiągnęła część swoich celów, natomiast nie sprawdziłaby się w wyborach parlamentarnych. Skoro nie wygraliśmy wyborów do europarlamentu, to trudno robiąc to samo liczyć na inny efekt i stąd nowa propozycja - powiedziała Urszula Pasławska z PSL.

- Nigdy nie byliśmy partią lewicującą, lecz umiarkowaną. Ruch jest po stronie PO. To nie jest takie proste jak w przypadku Zjednoczonej Prawicy, ponieważ tam decyduje jedna osoba - stwierdziła wiceprezes PSL.

Posłanka dodała, że PSL nie wejdzie z nikim w koalicję, jeżeli projekt Ludowców Emerytura bez podatku nie zostanie zaakceptowany. - Jest to punkt i moment graniczny, dla nas bardzo istotny. To jest warunek, którego nie odpuścimy - zadeklarowała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość:  Urszula Pasławska (wiceprezes PSL)

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 8.15

dn/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PSL: ludowcy zbudują własny blok na wybory - Koalicję Polską

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 16:30
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że partia będzie budować własny blok przed wyborami parlamentarnymi. Ostateczna decyzja zapadnie w czerwcu na kolejnej Radzie Naczelnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSL w bloku centroprawicowym, ale bez PiS. Nowe pomysły ludowców

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 11:56
- Wyborcom trzeba zaoferować blok centroprawicowy, w którym ma mieścić się PSL - proponuje były szef ludowców Waldemar Pawlak. W jego ocenie "PiS jest zupełnie gdzie indziej". Marek Sawicki domaga się zaś od Władysława Kosiniaka-Kamysza, by brał bardziej aktywny udział w toczącej się debacie publicznej. To dalszy ciąg dyskusji o tym, jaką strategię ma przyjąć Polskie Stronnictwo Ludowe po wyborach. 
rozwiń zwiń