Joanna Lichocka: nasze zadanie to rozwój Polski i wielki skok gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 23:00
- Programy społeczne, polityczne i gospodarcze są tak pomyślane, aby wszyscy Polacy mogli z nich korzystać, bez względu na to, czy głosują na PiS, czy na totalną opozycję - powiedziała w "Sygnałach dnia" posłanka PiS Joanna Lichocka, odnosząc się do konwencji programowej PiS w Katowicach.
Audio
  • Joanna Lichocka: nasze zadanie to wielki rozwój Polski (Sygnały Dnia/Jedynka)
Audio
  • Joanna Lichocka: nasze zadanie to wielki rozwój Polski (Sygnały Dnia/Jedynka)

W niedzielę zakończyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. W jej trakcie, podczas kilkudziesięciu paneli eksperckich i dyskusji, omawiano najważniejsze dla partii cele i ustalano plan programu wyborczego PiS na jesienne wybory.

konwencja-suma-pap-1200.jpg
Zakończyła się konwencja "Myśląc Polska". Trzy dni dyskusji o wizji Polski według PiS

- Po trzech dniach konwencji pokazaliśmy, że mamy bardzo bogaty program, bo w każdej dziedzinie, w każdym resorcie dzieje się bardzo dużo dobrego, toczy się debata co dalej, są rozmowy o tym, które rzeczy są najważniejsze. To praca dla zrównoważonego rozwoju, dla Polski i całej wspólnoty - powiedziała Joanna Lichocka.

- Programy społeczne, polityczne i gospodarcze są tak pomyślane, aby wszyscy Polacy mogli z nich korzystać, bez względu na to, czy głosują na PiS, czy na totalną opozycję. Europejskość w konkrecie polega na tym, żeby dogonić poziomem życia obywateli zachodniej Europy. Nasze zadanie to wielki rozwój Polski i wielki skok gospodarczy - mówiła posłanka PiS.

"Zrównoważony rozwój"

Członkini Rady Mediów Narodowych przyznała, że "polityka po 1989 roku, którą nam zafundowano, była postkolonialna". - Była nastawiona na wielkie żerowanie na kraju, a nie na rozwój. My postawiliśmy na zrównoważony rozwój, żeby Polska była nowoczesnym państwem i żeby polskim rodzinom żyło się lepiej - mówiła.

Posłanka PiS stwierdziła w radiowej Jedynce, że "musimy zastanowić się, czy totalna opozycja, która posługuje się językiem przemocy, to oferta, którą Polacy mogą jeszcze znosić". - Nie wiem, czy totalna opozycja, walcząc z negatywnymi emocjami, budując cały swój przekaz na nienawiści, na pogardzie do PiS, do wyborców PiS, ma jakąś ofertę dla Polaków, która nie jest destrukcyjna. Jest ona toksyczna dla życia społecznego - mówiła Joanna Lichocka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Katarzyna Gójska

Gość: Joanna Lichocka (posłanka PiS) 

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 7.15

dn/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka o wygranej PiS w eurowyborach: potwierdza to nasz mandat społeczny

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 21:54
- Osiągnęliśmy dobry wynik wyborczy przy prawie dwukrotnie wyższej frekwencji niż pięć lat temu. To pokazuje, jak wielu Polaków więcej nam zaufało. Jest to dla nas źródło satysfakcji i nadzieja na kolejne wybory - powiedziała w Polskim Radiu Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi programu byli również politycy: Marcin Święcicki (Koalicja Europejska) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musi trwać dobry czas Polski i Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 12:14
Dziś drugi dzień konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Najważniejszym punktem wydarzenia były wystąpienia liderów obozu rządzącego: Jarosława Kaczyńskiego (PiS), Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska) i Jarosława Gowina (Porozumienie). Na godzinę 15 są natomiast zaplanowane wystąpienia Mateusza Morawieckiego oraz Beaty Szydło. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oblicze spokoju" PiS. Opinie po konwencji w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 15:52
Zakończyła się konwencja programowa PiS. Jarosław Włodarczyk (Press Club) uważa, że przed wyborami partia rządząca "może przechodzić bardziej do centrum, do spokoju". Jakub Maciejewski (Sieci) wskazał, że przemówienia podczas konwencji były skierowane do elit, które mają "wypracować kierunki" działania. 
rozwiń zwiń