X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor LP: lasy są najtańszym sposobem, jeśli chodzi o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 09:00
Andrzej Konieczny podkreśla, że lasy mogą być najskuteczniejszą i najtańszą formą walki ze zmianami klimatu. Lasy to nie tylko pozyskiwanie drewna i relaks dla ludzi, ale również pochłanianie dwutlenku węgla.
Audio
  • Lasy najtańszym sposobem walki ze zmianami klimatu (Sygnały dnia/Jedynka)

Dyrektor zwraca uwagę, że zwiększona emisja CO2 może powodować ograniczenie rozwoju gospodarczego. Ale można kompensować emisję wykorzystując do tego lasy, które wbudowują w drewno węgiel z atmosfery. - Mamy bardzo tani środek, bo to jest  2,5 euro za tonę, w przypadku, kiedy sprzedaż emisji to jest ponad 20 euro za tonę - mówi gość Jedynki.

Andrzej Konieczny zwraca uwagę, że stale powiększa się powierzchnia lasów. - Od zakończenia II wojny światowej przybyło 2,5 mln ha lasów, to jest zwiększenie powierzchni lasów o 50 procent - wylicza. Do 2050 roku lasy mają stanowić 33 procent obszaru Polski.

Dyrektor mówił również o ogromnym zagrożeniu pożarowym w lasach. Sytuacja jest na tyle groźna, ze w niektórych nadleśnictwach wprowadzono zakaz wstępu do lasów.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Katarzyna Gójska

Gość: Andrzej Konieczny (dyrektor generalny Lasów Państwowych)

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 7.40

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lasy Państwowe: 90 proc. powierzchni lasów po huraganie stulecia uprzątnięte

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:55
Prace porządkowe w lasach, które blisko dwa lata temu zniszczył huragan stulecia, zakończą się w tym roku. Natomiast nasadzenia nowych drzew mają potrwać maksymalnie do 2024 roku. Odnowienie zniszczonych terenów będzie kosztowało Lasy Państwowe półtora miliarda złotych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasze lasy są w dobrej kondycji, ale mają coraz mniej wody. Lasy Państwowe próbują im pomóc

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 12:50
Prawie 30 procent powierzchni naszego kraju stanowią lasy. To dobry wskaźnik lesistości, ale ważna też jest ich kondycja.
rozwiń zwiń