Jarosław Gowin: nie można odmówić nam odwagi w reformowaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 07:58
- Następna kadencja to będzie czas, kiedy i ja, i moi współpracownicy będziemy się starali przekonać do siebie jak największą część świata nauki, ludzi kultury i mediów, samorządowców, a przede wszystkim normalnych mieszkańców dużych metropolii - zadeklarował w "Sygnałach dnia" Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. 
Audio
  • Jarosław Gowin: potrzebne są takie inwestycje, które na co dzień poprawiają jakość życia Polaków (Sygnały Dnia/Jedynka)
Audio
  • Jarosław Gowin: potrzebne są takie inwestycje, które na co dzień poprawiają jakość życia Polaków (Sygnały Dnia/Jedynka)
  • Po konwencji PiS w Katowicach wicepremier zapowiada "czas ambitnych programów inwestycyjnych"
  • Jarosław Gowin uważa też, że Zjednoczona Prawica powinna walczyć o wielkomiejski elektorat
  • Polityk nie chciał spekulować o ewentualnej większości konstytucyjnej po jesiennych wyborach
  • - Na razie koncentrujemy się na tym, żeby dobrze rządzić - mówił

W Katowicach odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślił Jarosław Gowin, politycy obozu rządzącego i eksperci "koncentrowali się na sprawach rozwojowych, gospodarczych". 

- Obecna kadencja to był czas wielkich programów społecznych. Następna będzie czasem ambitnych programów inwestycyjnych - wskazał.

Jarosław Gowin ocenił, że należy "uwalniać energię polskich przedsiębiorców, ograniczać biurokrację". - Obniżyliśmy podatki dla młodych. W najbliższym czasie, jeszcze jesienią, będzie niższy podatek PIT dla 98 proc. Polaków - zaznaczył polityk, przypominając o pracach rządu nad ustawą ws. obniżenia podatku dochodowego PIT.

Inwestycje dla Polaków

Mówiąc o inwestycjach, wicepremier podkreślił, że "ma na myśli takie inwestycje jak retencja wody, lokalne drogi". - Dziesiątki rzeczy, które na co dzień poprawiają jakość życia Polaków - wskazał Jarosław Gowin.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego mówił też o potrzebie "skutecznej budowy elektrowni atomowej". - Nikt nie może nam odmówić odwagi w reformowaniu - podkreślił Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin: chcemy przekonać mieszkańców dużych miast

Podczas przemówienia w Katowicach wicepremier zapowiedział walkę o głosy mieszkańców dużych miast. - My sami, politycy Zjednoczonej Prawicy, musimy się zastanowić, co w naszych poglądach, sposobie działania, być może nadmiernym radykalizmie, sprawia, że wyborcy wielkomiejscy nie są do nas przekonani - ocenił na antenie Jedynki.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Zakończyła się konwencja "Myśląc Polska". Trzy dni dyskusji o wizji Polski według PiS

- Następna kadencja to będzie dla mnie czas, kiedy i ja, i moi współpracownicy będziemy się starali przekonać do siebie jak największą część świata nauki, ludzi kultury, ludzi mediów, samorządowców, a przede wszystkim normalnych mieszkańców dużych metropolii - powiedział Jarosław Gowin.

Wicepremier o większości konstytucyjnej

Polityk mówił też o szansach na większość konstytucyjną po jesiennym głosowaniu. - Bylibyśmy ludźmi owładniętymi pychą, gdybyśmy dziś przesądzali, że wygramy wybory - podkreślił.

- Spekulowanie o większości konstytucyjnej jest całkowicie oderwane od rzeczywistości - powiedział, wskazując na brak "koalicjanta, który by dopełniał brakujące głosy".

Jarosław Gowin zadeklarował, że obóz rządzący "na razie koncentruje się na tym, żeby dobrze rządzić" oraz "przygotować program, którym przekona Polaków, że warto nadal powierzyć mu ster władzy".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek 

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 9.07.2019 

Godzina emisji: 7.14

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: Polskę czekają kolejne ogromne, cywilizacyjne inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 12:46
- Ta kończąca się kadencja była przede wszystkim kadencją wielkich programów społecznych. Nadchodzi nowy czas. Myślę, że to będzie przede wszystkim czas wielkich, ambitnych inwestycji. Czas położenia fundamentu i kolejnych pięter pod ten wzrost - powiedział wicepremier i szef resortu nauki Jarosław Gowin podczas konwencji "Myśląc: Polska" w Katowicach.
rozwiń zwiń