X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

500 plus dla niepełnosprawnych. Ile będzie kosztował rządowy program?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:00
We wtorek (9 lipca) rząd przyjał projekt ustawy wprowadzającej świadczenie 500 plus dla osób niepełnosprawnych. Po posiedzeniu rządu podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że siła państwa polskiego jest "mierzona głównie tym jak traktuje najsłabszych obywateli". 
Audio
  • 500 plus dla niepełnosprawnych (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Zdecydowaliśmy w odpowiedzialny sposób o wprowadzeniu nowego świadczenia dla osób, które są w pełni niezdolne do samodzielnego funkcjonowania. To będą świadczenia o wysokości 500 zł, które chcemy żeby zaczęło obowiązywać już od 1 października tego roku - mówił premier. 

W programie przewidziany jest próg dochodowy. Łączna wysokość wszystkich świadczeń nie będzie mogła przekroczyć 1600 zł. To oznacza, że próg dochodowy przy przyznawaniu świadczenia 500 plus wyniesie 1100 zł. Do uzyskania 500 zł świadczenia osoby całkowicie niezdolne do samodzielnej egzystencji muszą mieć orzeczenie to stwierdzające. W przypadku orzeczeń wydanych przez inną instytucję niż organy wskazane w ustawie trzeba wystapić o ponowne orzeczenie. - Mówimy o tych orzeczeniach, które są wydawane przez wojewódzkie komisje orzeczeniowe, albo orzekające lub powiatowe komisje orzekające. Tam istotnie nie pojawia się określenie zdolny do samodzielnej egzystencji, wiec te osoby będą musiały się orzec - tłumaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys - Szopa. 

Program będzie kosztował ok 3 mld złotych rocznie. Ma być finansowany głównie z funduszu solidarnościowego, czyli podatku płaconego przez najbogatszych Polaków. 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia 

Reporter: Izabela Kostyszyn 

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 6.36

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorośli niepełnosprawni z dodatkowym wsparciem. Rząd ma propozycję

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:10
500 złotych dla dorosłych niepełnosprawnych. Na konwencji w Krakowie premier Mateusz Morawiecki przedstawił nową propozycję dla tej grupy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: Sejm rozpatrzy ustawę o świadczeniu dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 16:16
- Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji w środę 17 lipca o godz. 10.00 - poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń