X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik rządu: sytuacja gospodarcza jest dobra, dlatego obniżamy podatki

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 08:15
- Podatki w Polsce dzieli się proporcjonalnie co do struktury. Część idzie dla samorządów, część dla potrzeb polityki centralnej - mówił w "Sygnałach dnia" Piotr Müller, odnosząc się do głosów samorządowców, którzy są zaniepokojeni obniżką podatku PIT. Podkreślił, że dobra sytuacja obywateli to sytuacja, w której płacą mniejsze podatki.
Audio
  • Piotr Müller: w latach 2015-2018 np. Warszawa dostała 1,8 miliarda złotych więcej z tytułu przychodów z podatku dochodowego ze względu na uszczelnienie systemu podatkowego (Sygnały dnia/Jedynka)

Władze dużych miast są zaniepokojone rządowymi planami obniżenia podatku PIT z 18 na 17 proc. - czytamy w dzisiejszym artykule "Gazety Wyborczej". Włodarze mają przez to "stracić" łącznie miliard złotych. 

- Dobra sytuacja obywateli to sytuacja, w której płacą mniejsze podatki. Ja tak definiuję to, czy obywatele dobrze oceniają rządy - zaznaczył rzecznik rządu.

- Liczy się przede wszystkim jakość życia obywateli, a ta zwiększa się wtedy, gdy płacą mniejsze podatki, bo więcej pieniędzy zostaje w ich portfelach. Sytuacja gospodarcza jest bardzo dobra, w związku z tym rząd decyduje się na to, żeby podatki obniżyć - dodał.

Piotr Müller stwierdził, że duże miasta w ostatnich latach zanotowały większe wpływy z podatków. - W latach 2015-2018 np. Warszawa dostała 1,8 mld zł więcej z tytułu przychodów z podatku dochodowego ze względu na uszczelnienie systemu podatkowego i dobrą sytuację gospodarczą. Za tę cenę można wybudować kilka stacji metra - podkreślił polityk.

- Podatki w Polsce dzieli się proporcjonalnie co do struktury. Część idzie dla samorządów, część dla potrzeb polityki centralnej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * * 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 12.07.2019

Godzina emisji: 7.40

dcz/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi wiceministra A. Stanisławka

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 20:10
Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Stanislawka - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller. "Rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi byłego wiceministra. Jest ona rażąco sprzeczna z działaniami rządu"- napisał rzecznik. 
rozwiń zwiń