Marcin Kierwiński: szaleństwem jest myśleć, że rozbijanie opozycji zwiększa jej szanse

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 09:54
- PSL bardzo mocno chce ustawić się w ulubionej dla siebie roli - tego trzeciego, który może rozmawiać z wieloma środowiskami - stwierdził w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński (PO). Dodał, że politycy PSL na pewno działają tak, że Jarosław Kaczyński może się z tego cieszyć.
Audio
  • Marcin Kierwiński (PO-KO) był gościem radiowej Jedynki (Sygnły dnia)

- Rozbijanie opozycji, tego bloku wspólnego, któremu zaufało ponad 5 mln Polaków, to działanie na rzecz PiS - podkreślił Marcin Kierwiński.

Poseł PO odniósł się też do wypowiedzi Władysława Teofila-Bartoszewskiego (PSL), który powiedział w Polskim Radiu 24, że wnioski, jakie Platforma wyciąga po wyborach do PE, to: "róbmy to samo, idźmy tą samą drogą". Stwierdził też, że "to obłęd".

PSL 1200 pap.jpg
Piotr Zgorzelski: w ciągu kilku dni zaprezentujemy projekt PSL-Koalicja Polska

- Ja poczekam na wyniki wyborów. Zobaczymy, czy pan Bartoszewski dostanie tak samo dobry wynik w Warszawie z list PSL, jak dostał z list KE, wtedy zobaczymy, który z nas popadł w obłęd - stwierdził gość radiowej Jedynki.

Jak podkreślił, "szaleństwem jest myśleć, że rozbijanie opozycji zwiększa jej szanse". - Z całym szacunkiem dla pana Bartoszewskiego, jeżeli uważa, że w polskim systemie liczenia głosów premiowani są ci, którzy uzyskają mniej, a nie ci, którzy uzyskają więcej, tzn. że elementarnie tego systemu nie zna lub nie zna matematyki - podkreślił Kierwiński.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Anita Czerwińska o zapowiedziach Platformy: obiecać można wiele

Prezes PiS sukcesy buduje na polaryzacji

Poseł PO skomentował też niedzielną wypowiedź prezesa PiS, który zaapelował o zakończenie kłótni, aby Polska mogła się szybciej rozwijać.

- Zawsze, gdy zbliżają się wybory, Jarosław Kaczyński stroi się w szaty baranka pokoju - można powiedzieć wilk w owczej skórze. Nie dajmy się na to nabrać: prezes PiS jest politykiem, który swoje sukcesy w polityce buduje na polaryzacji - stwierdził poseł PO.

Marcin Kierwiński mówił także m.in. na temat układania list wyborczych.

Koalicja Obywatelska to teraz Platforma Obywatelska, Nowoczesna i niezależni samorządowcy. Do środy, Grzegorz Schetyna powiedział bardzo jasno, rozstrzygną się kwestie zamknięcia całych rozmów o szerszej koalicji. Ja ufam w to, co mówił Grzegorz Schetyna, że na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się politycy i lewicowi, i prawicowi, i politycy, którzy adresują swój przekaz zarówno do wsi, jak i do dużych miast - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Marcin Kierwiński (PO-KO)

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 8.15

paw/ans 

Czytaj także

7x24. Konwencja Zjednoczonej Prawicy w Katowicach i rada programowa PSL. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 12:06
Kampania wyborcza przed jesienną elekcją parlamentarną nabiera tempa. Odbyła się już konwencja PiS w Katowicach, a PSL na radzie programowej zdecydowało, że nie dołączy do jednej szerokiej koalicji opozycyjnej. Bieżące wydarzenia w Polskim Radiu 24 skomentowali politycy głównych ugrupowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: nie widzimy w PO chęci budowy bloku centrowego

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 19:12
- Budujemy Koalicję Polską - oświadczył w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według ludowców tylko dwa bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS w wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy Obywatelskiej chęci do budowy bloku centrowego - podkreślił Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń