Henryk Kowalczyk: zrobiliśmy 10 razy więcej dla ochrony środowiska niż PO-PSL

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 07:22
- Wniosek o wotum nieufności dał mi okazję porównania rządów poprzednich z obecnymi i można to podsumować jednym zdaniem: przez trzy lata zrobiliśmy 10 razy więcej dla ochrony środowiska niż PO-PSL w osiem - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Henryk Kowalczyk, minister środowiska.
Audio
  • Minister środowiska: opozycja szuka zaczepki (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Minister środowiska: opozycja szuka zaczepki (Sygnały dnia/Jedynka)

W środę wieczorem posłowie odrzucili wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Według opozycji jest on odpowiedzialny za możliwość utraty środków z UE na program "Czyste powietrze".

kowalczyk-pap-1200.jpg
Sejm odrzucił wotum nieufności wobec ministra środowiska

Za przyjęciem wniosku i wyrażeniem wotum nieufności były kluby: PO-KO, PSL i Kukiz'15, przeciwko byli posłowie Zjednoczonej Prawicy. 

- Opozycja szuka tematu i zaczepki. Wniosek o wotum nieufności, wywołany kłamliwym tekstem "Gazety Wyborczej", nie był dobry dla opozycji, bo dał mi okazję porównania rządów PO-PSL z obecnymi i można to podsumować jednym zdaniem: przez trzy lata dla ochrony środowiska zrobiliśmy 10 razy więcej niż oni w osiem - powiedział Henryk Kowalczyk.

Program "Czyste powietrze" priorytetem

Gość radiowej Jedynki przyznał, że "w ramach programu »Czyste powietrze« zamierzamy zlikwidować 4 mln pieców opalanych węglem, a mamy na to 10 lat, a dokładniej 12, bo dwa lata na realizację tych czynności".

- Tempo wniosków narasta. Planujemy, że włączymy 30 mld zł od 2022 roku z następnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej. Ten program jest wpisany jako priorytetowy w naszych wstępnych wnioskach - mówił minister środowiska.

- UE jest bardzo ambitnym liderem, ale powinna być też realnym liderem. Zamierzenia równowagi na 2050 rok są mało realne, wymagałyby bardzo dużych pieniędzy - dodał Henryk Kowalczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * * 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Paweł Lisicki

Gość: Henryk Kowalczyk, minister środowiska

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 7.15

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kilkadziesiąt kolejnych gmin podpisało umowy ws. współpracy przy programie "Czyste Powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 19:38
Do tej pory do pilotażu zgłosiło się około 600 gmin - poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk. W jego ocenie współpraca z samorządami ma usprawnić nabór wniosków i tempo wdrażania programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

H. Kowalczyk: na "Czyste Powietrze" chcemy pozyskać z UE 30 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 20:00
W przyszłej perspektywie na lata 2021-2027 chcemy uzyskać 30 mld zł na realizację programu antysmogowego Czyste Powietrze - poinformował we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Zapowiedział, że co roku mają być zaostrzane normy ostrzegania o smogu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm odrzucił wotum nieufności wobec ministra środowiska

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 23:20
W środę wieczorem posłowie odrzucili wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Według opozycji, Henryk Kowalczyk jest odpowiedzialny za możliwość utraty środków z UE na program Czyste Powietrze. 
rozwiń zwiń