X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Henryk Skarżyński: lepiej zapobiegać niż leczyć

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 10:02
Lipiec przynajmniej dwa razy zapisał się w historii polskiej medycyny, kiedy przełamywano bariery. 16 lipca 1992 został wszczepiony pierwszy implant słuchu i rozpoczął się program leczenia całkowitej głuchoty w Polsce. 12 lipca 2013 roku odbyły się pierwsze w świecie operacje leczenia głuchoty.
Audio
  • Prof. Henryk Skarżyński o profilaktyce wad słuchu (Sygnały dnia/Jedynka)
Henryk Skarżyński
Henryk SkarżyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Te operacje zapoczątkowały niebywały rozwój i zastosowanie różnych technologii w leczeniu wad słuchu, których jesteśmy liderami i wykonujemy ich najwięcej w świecie - mówi profesor Henryk Skarżyński. Szef Instytutu Patologii Słuchu podkreśla, że technologii poprawiających słuch wymyślono wiele, ale nie wszystkie znalazły praktyczne zastosowanie.

Prof. Henryk Skarżyński pozytywnie ocenia współpracę z Polskim Radiem. Od czterech lat trasie koncertowej "Lata z Radiem" towarzyszą lekarze, którzy bezpłatnie badają słuch chętnym. Są też lekarze innych specjalności m.in. dietetycy, hematolodzy, stomatolodzy i periodontolodzy.

Lekarz podkreśla, że badanie w Mobilnym Centrum Słuchu może skrócić ścieżkę diagnostyczną choroby. - W ramach naszej współpracy udaje się przemycić wiele wskazówek prozdrowotnych - zwraca uwagę profesor. Bo to profilaktyka jest głównym celem akcji.

Kto głównie cierpi na wady słuchu? Jak w praktyce wygląda badanie w Mobilnym Centrum Słuchu? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Henryk Skarżyński (dyrektor Instytutu Patologii Słuchu i Światowego Centrum Słuchu

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 7.15

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze w Polsce wszczepienie nowej generacji implantu słuchowego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 08:58
- Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się operacja wszczepienia nowej generacji implantu słuchowego, który pozwala na wykonywanie bez ograniczeń badań obrazowych - tłumaczył w radiowej Jedynce prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: słuchanie muzyki przez kilkanaście godzin jest szkodliwe

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 08:44
- Problemy ze słuchem nie wynikają tylko z uciążliwości hałasu, który jest w wielkich zakładach przemysłowych. One są też spowodowane hałasem będącym na ulicy czy w naszych domach. Przykładem młodzi ludzie, którzy przez kilkanaście godzin słuchają muzyki, co potem odbija im się na ich słuchu - powiedział na antenie radiowej Jedynki prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarzyński: sami pomagamy sobie gorzej słyszeć

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:56
- Na podstawie przeprowadzanych badań słuchu przekonujemy się, że skala problemu jest coraz większa i dotyczy każdej populacji - mówi w audycji "W samo południe" dyrektor Światowego Centrum Słuchu profesor Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń