Rafał Wiśniewski: ja sobie nie wyobrażałem wakacji bez "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 10:32
- Moi rodzice są fanami Programu 1 Polskiego Radia. Ja sobie nie wyobrażałem wakacji bez "Lata z Radiem" - powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. 
Audio
  • Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, o "Lato z Radiem Festiwal 2019" i wakacyjnych działaniach NCK (Jedynka/Sygnały dnia)
Lato z Radiem Festiwal 2019 w Pucku
Lato z Radiem Festiwal 2019 w PuckuFoto: PR

NCK jest patronem instytucjonalnym "Lato z Radiem Festiwal 2019", który właśnie trwa w Pucku. To największe wydarzenie muzyczne Polskiego Radia - podczas dwudniowej imprezy nad Zatoką Pucką zaplanowano koncerty: Darii Zawiałow, Kasi Kowalskiej, Sławka Uniatowskiego, Warszawskiego Combo Tanecznego, Kapeli ze Wsi Warszawa i Chopin University Big Band. Z Pucka nadawane są też najbardziej popularne audycje Polskiego Radia z udziałem publiczności. Goście festiwalu mogą również odwiedzać trzy specjalne strefy: relaksu, muzyczną oraz familijną.

W ciągu dnia jest wiele niespodzianek w szczególności w strefie  muzycznej i rodzinnej.  Strefa rodzinna to jest przecudowne miejsce - powiedział z Pucka Rafał Wiśniewski. Mówiąc o koncertach, gość Jedynki przyznał, że szczególnie czeka na występ Darii Zawiałow. - Każdy z artystów wybitny i wielki, ale Daria jakoś specjalnie przypadała mi do gustu - przyznał szef NCK.

Rafał Wiśniewski mówił też o organizowanej co piątek przez całe wakacje akcji Narodowego Centrum Kultury "Dziedziniec Kultury 2019". - Zaczynamy o godz. 15, są warsztaty edukacyjne, są warsztaty kulturalne, staramy się pokazywać i przedstawiać różne formy artystyczne. Jest teatr, jest sztuka, jest literatura dla młodszych i starszych - wyliczył Wiśniewski. O godz. 21 zaplanowano koncerty gwiazd. 26 lipca wystąpi Warszawskie Combo Taneczne. 

W audycji mówiono też o interaktywnej grze terenowej GeoOjczysty.pl, która przybliża charakterystyczny dla Warszawy język regionalny. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 7.40

fc/ag


Czytaj także

"Lato z Radiem Festiwal" w Pucku. [PODSUMOWANIE]

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 23:30
Nie tylko koncerty, ale też spotkania z artystami, warsztaty i ćwiczenia na wolnym powietrzu - w Pucku odbyła się druga edycja "Lato z Radiem Festiwal". Zagrali między innymi Sławek Uniatowski, Kasia Kowalska i Daria Zawiałow.  
rozwiń zwiń