Władysław T. Bartoszewski: PSL nie wejdzie w koalicję z PiS po wyborach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 08:42
- Dużo działaczy PSL było gotowych na koalicję z PO, ale na pewnych zasadach, których nie dało się wynegocjować. Mogę natomiast powiedzieć, że PSL nie będzie koalicjantem PiS po wyborach - powiedział na antenie Jedynki Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Audio
  • Władysław Teofil Bartoszewski o postępach w formowaniu Koalicji Polskiej (Jedynka)
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil BartoszewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Prezes Kosiniak-Kamysz ma kompletną władzę w swojej partii. Członkowie partii stoją murem za prezesem i PSL idzie do wyborów jako jedność - powiedział Bartoszewski na temat szefa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza. 

- Nie uczestniczyłem w rozmowach PSL z PO. Czekaliśmy miesiąc na odpowiedź od Platformy i nie uzyskaliśmy od nich jasnej deklaracji po tym czasie. Natomiast Grzegorz Schetyna od razu po ogłoszeniu budowy naszego bloku stwierdził, że nie chce iść do wyborów z SLD - zaznaczył poseł, mówiąc o rozmowach PO i PSL na temat budowy wspólnej koalicji wyborczej.

Gość Jedynki ujawnił, że ludowcy nadal rozmawiają z partią Kukiz'15. - Na karcie wyborczej koalicji polskiej z całą pewnością będzie PSL. Trwają rozmowy z Pawłem Kukizem, powinny zakończyć się w przeciągu jednego, dwóch tygodni - zdradził Bartoszewski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi:  Katarzyna Gójska

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)

Data emisji: 22.07.2019

Godzina emisji: 8.21

pkr/K.A

Czytaj także

Joanna Lichocka: opozycja wykorzystuje sprawę Białegostoku do walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 07:24
- Tragedią jest, że opozycja buduje swoje istnienie na konflikcie i chęci dzielenia Polaków - powiedziała na antenie Jedynki posłanka PiS Joanna Lichocka, odnosząc się do wydarzeń na Marszu Równości w Białymstoku.
rozwiń zwiń