X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk: kandydatura prof. Szczerskiego jest doceniana przez nową szefową KE

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 07:22
Kandydatura prof. Szczerskiego jest doceniana, także przez nową szefową KE - mówił w radiowej Jedynce Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. - Wczorajsze spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Ursulą von der Leyen daje nadzieję na dialog - podkreślił minister. 
Audio
  • Michał Dworczyk: Ursula von der Leyen docenia Krzysztofa Szczerskiego ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

Michał Dworczyk pytany był w "Sygnałach dnia" o komentarz do wczorajszego spotkania nowej szefowej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen z premierem Mateuszem Morawieckim. - Nowa szefowa Komisji Europejskiej daje nadzieję na dialog - mówił Michał Dworczyk. 

DEBATA JEDYNKI
debata 25.07 1200.jpg
Paweł Lisiecki o wizycie szefowej KE: rola Polski jest większa i bardziej znacząca

M. Dworczyk: Ursula von der Leyen ma inny styl polityki

- Pani Ursula von der Leyen jest też dyplomatą. Widać, że styl uprawiania polityki jest inny niż ten, jaki widzieliśmy do tej pory - zaznaczył minister. 

Michał Dworczyk dodał, że Ursula von der Leyen "podkreśla, że nie we wszystkim musimy się zgadzać". - Wie, że to jest normalne, że politycy różnią się w ocenie i pomysłach na rozwiązywanie różnych problemów, ale uważa, że jedyną drogą do porozumienia jest dialog i empatia. Nie zawsze trzeba wymuszać swoje rozwiązania tylko dlatego, że kraj, albo grupa krajów, którą reprezentuje jest silniejsza i dlatego może narzucać innym krajom swoje pomysły na rozwiązanie problemów - mówił Michał Dworczyk o nowej szefowej Komisji Europejskiej. 

>>> [SYGNAŁY DNIA] Jacek Sasin: PO kombinuje wokół 500+. Skończy się tym, że nikt tych pieniędzy nie dostanie

M. Dworczyk: prof. Szczerski jest doceniany przez Ursulę von der Leyen

- Kandydatura prof. Szczerskiego jest doceniana. Jest to doświadczony dyplomata, znany na arenie międzynarodowej - zaznaczył szef Kancelarii Premiera. Dopytywany, czy nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej także docenia kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego, Michał Dworczyk odparł: "tak, to jest niezwykle ważne, że profesor Szczerski ma bardzo bogate doświadczenie europejskie". 

- To wszystko w połączeniu z jego konsyliacyjnym charakterem daje nadzieję na dobrą współpracę w ramach KE - dodał Michał Dworczyk. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

GośćMichał Dworczyk (KPRM)

Data emisji: 27.07.19

Godzin emisji: 7.15

mbl/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: PO kombinuje wokół 500+. Skończy się tym, że nikt tych pieniędzy nie dostanie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 08:25
- Opozycja w Sejmie nikomu nic nie dała, a Prawo i Sprawiedliwość w Senacie przyzna świadczenie znacznie większej liczbie osób niż pierwotnie zakładaliśmy - powiedział wicepremier Jacek Sasin na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: zabiegamy w KE o stanowiska związane z gospodarką

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 08:24
- Zabiegamy w KE o jednostki gospodarcze takie jak energia, rolnictwo czy kwestie związane z wolnym handlem, co ma ogromne znaczenie dla polskich przedsiębiorców - zadeklarował w "Sygnałach dnia" Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: szefowa KE nie chce nas przypiekać na grillu, tylko szukać kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:00
- Ursula von der Leyen została wybrana, jeśli chodzi o Radę Europejską, głosami polskiego rządu - mówi wprost prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy dzisiejszego spotkanie szefowej Komisji Europejskiej z premierem Mateuszem Morawieckim jest zapowiedzią nowego rozdziału współpracy w ramach Unii Europejskiej?
rozwiń zwiń