X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Insp. Mariusz Ciarka: policja zawsze działa w granicach prawa

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:30
98 procent Polaków czuje się bezpiecznie w swoim otoczeniu, a trzy czwarte ma zaufanie do policji. - Te wyniki, które są dla nas dumą i zobowiązaniem pokazują, że Polacy doceniają polską policję - mówi w "Sygnałach dnia" inspektor Marisz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.
Audio
  • Policja działa w granicach prawa (Sygnały dnia/Jedynka)

Rzecznik podkreśla, że kiedy dochodzi do nagannych zachowań policja nie zamiata tego pod przysłowiowy pod dywan. - My o tym mówimy, wyciągamy wnioski, aby na przyszłość takie sytuacje nie miały miejsca - podkreśla. Zapewnia, że  policjanci działają zawsze w granicach prawa i nie mogą sobie pozwolić na to, żeby prawo naruszać. Choć przyznaje, że czasami zdarzają się patologie, jak w każdym zawodzie.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków odrzucił w środę zażalenie na zatrzymanie Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin. Zatrzymanie Jakuba B. było "zasadne, legalne i prawidłowe" - orzekł wrocławski sąd. Zażalenie na sposób zatrzymania złożyła obrona podejrzanego. Nawiązując do zastrzeżeń Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie tego zatrzymania insp. Mariusz Ciarka powiedział, że w tym przypadku dla policjantów sprawa była od początku jasna. - Mieliśmy do czynienia z osobą podejrzaną o popełnienie okrutnej zbrodni, przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, która się ukrywała, która mogła się zachować irracjonalnie - wyjaśniał rzecznik. Zapewnił, że policja odnosi się z szacunkiem do instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich, która jest w polskim państwie potrzebna. - Nie możemy się złościć, kłócić, czy pozwalać sobie na wzajemne oskarżenia z panem Rzecznikiem Praw Obywatelskich - mówi ins. Mariusz Ciarka. Jedyne zastrzeżenia ma policjant do sposobu, w jaki RPO wyraził swoje wątpliwości.

Posłuchaj całej rozmowy. 

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: inspektor Mariusz Ciarka (rzecznik Komendanta Głównego Policji)

Data emisji: 27.07.19

Godzin emisji: 7.40

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

dr Krzysztof Liedel: Rzecznik Praw Obywatelskich ma prawo do zadawania pytań

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 11:55
- Źle się dzieję, że tego typu sytuacje wykorzystywane są do gry politycznej. To nie najlepiej świadczy o kondycji życia politycznego w Polsce. Trudno jednak oceniać postępowanie pana Adam Bodnara, który realizuje swoje zadania a policja powinna się do jego opinii ustosunkować – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Liedel z Collegium Civitas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Speed", czyli policjanci od zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 17:33
W kolejnych województwach powstają policyjne grupy "Speed". W ich skład wchodzą policjanci ruchu drogowego oraz szybkie BMW z wideorejestratorami, którymi ścigają piratów drogowych. 
rozwiń zwiń