X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Balicki: psychiatria w Polsce wymaga dużych reform

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 09:56
- Jeśli chodzi o psychiatrię, to reform wymaga zdecydowanie organizacja, finansowanie i zwiększenie ilości kadr medycznych - powiedział w "Sygnałach dnia" pełnomocnik ministra zdrowia ds. reform w psychiatrii dr Marek Balicki. Jakich zmian możemy się spodziewać?
Audio
  • Rozmowa z dr Markiem Balickim o reformie w psychiatrycznej służbie zdrowia (Sygnały dnia/Jedynka)

- Najważniejszym obszarem w psychiatrii jest psychiatria dorosłych, którą będę się zajmował, jako pełnomocnik ministra zdrowia - powiedział dr Marek Balicki. Dodał również, że "obszarem w psychiatrii z dość dramatycznymi zdarzeniami" jest dział psychiatrii dziecięcej. - Tutaj została przygotowana przez ministra Zbigniewa Króla reforma, która będzie wdrażana jesienią i zakłada 3-poziomowy sposób organizacji i opieki - poinformował gość radiowej jedynki.

 - Dziecko, które zachowało się w sposób agresywny wobec nauczyciela w pierwszej kolejności zawiezione jest na izbę przyjęć, a zazwyczaj takie zachowanie ma głębsze podłoże psychiczne i wystarczyłaby tu pomoc psychologiczna - przyznał dr Marek Balicki i dodał, że ta reforma będzie właśnie to uwzględniać.

Gość "Sygnałów dnia" przyznał, że optymistycznym faktem jest to, że "od trzech lat mamy coraz większy przyrost liczby miejsc na wydziałach lekarskich". - Dzięki temu mamy coraz więcej studentów, którzy, jeśli wybiorą na specjalizację psychiatrię, to będziemy mieć więcej wykwalifikowanych lekarzy - ocenił.

W jaki sposób Centrum Zdrowia Psychicznego działa na terenie powiatów? Czy można uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną "bez kolejek"? Co dokładnie  zakłada 3-poziomowy plan reform w psychiatrii dziecięcej? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: dr Marek Balicki (pelnomocnik ministra zdrowia ds. reform w psychiatrii)

Data emisji: 5.08.2019

Godzina emisji: 8.15

K.A/fc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Nawrocki: A. Dulkiewicz odrzuca wyciągniętą rękę ws. budowy Muzeum Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 08:18
- Zachowanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz zadziwia, bo jest to polityk, która mówi o kompromisach, o wolności i wzajemnym zrozumieniu, a odrzuca konsekwentnie od ponad roku wyciągniętą rękę - powiedział w "Sygnałach dnia" Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń