Adrian Zandberg: poparcie dla lewicowej listy to kilkanaście procent

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 09:19
- Obiecaliśmy wyborcom, że będziemy się starać, żeby była w tych wyborach jedna lista na lewo od Platformy Obywatelskiej. Dotrzymaliśmy słowa - powiedział w "Sygnałach dnia" Adrian Zandberg z partii Razem.
Audio
  • Adrian Zandberg o KW Lewica (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Adrian Zandberg o KW Lewica (Jedynka/Sygnały dnia)

Przedstawiciele ugrupowań lewicowych pójdą do jesiennych wyborów jako KW Lewica; bazą organizacyjną startu będą struktury SLD - poinformowali 5 sierpnia liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem. Sztabem wyborczym Lewicy pokieruje Robert Biedroń, który nie znajdzie się jednak na jej listach wyborczych.

- Usłyszeliśmy od wielu osób, że mają dość szantażu, że nie mogą zmarnować głosu i że muszą iść głosować na PO, ponieważ na lewo od PO jest wiele list i każda z nich ryzykuje, czy wejdzie czy nie wejdzie do parlamentu - wyjaśnił potrzebę utworzenia jednej listy Adrian Zandberg. Podkreślił, że komitet będzie grupować różne środowiska, różne partie, organizacje lewicowe.

- Badania społeczne pokazują, że dzisiaj poparcie dla lewicowej listy to jest kilkanaście procent - stwierdził gość Jedynki. Pytany, czy lewica nie zawiązała koalicji z obawy przed słabym wynikiem i wyższym progiem wyborczym dla koalicji, odparł, że "kwestia technicznych, organizacyjnych rozwiązań jest drugorzędna". - Podstawowe pytanie brzmi: czy uda się skończyć z duopolem - dodał.

Kto jeszcze może się pojawić na listach KW Lewica?  Czy komitet zamierza utworzyć w sejmie jeden, wspólny klub? W jakiej formule lewica będzie walczyć o miejsca w Senacie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Adrian Zandberg (Razem, KW Lewica)

Data emisji: 6.08.2019

Godzina emisji: 8.15

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Miller: przekroczenie progu 8-procentowego jest w zasięgu lewicowej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 22:06
- Przekroczenie progu 8-procentowego jest w zasięgu koalicji lewicowej, ale jest to duża wartość. Cztery lata temu mieliśmy podobną konstrukcję i zabrakło 0,5 procent, żeby wejść do Sejmu. Tamten przykład to czarny sen obecnych przywódców lewicy - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Leszek Miller (SLD).
rozwiń zwiń