X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Szwed: 77 miliardów złotych trafiło do polskich rodzin w ramach 500+

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:40
- To realizacja naszego głównego punktu programu dotyczącego wsparcia polskich rodzin - mówił w radiowej Jedynce wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Ale to nie tylko wsparcie materialne. To również inne działania podejmowane w ramach polityki rodzinnej - dodał.
Audio
  • Stanisław Szwed: rodzice mądrze zarządzają świadczeniami w ramach 500+ ("Sygnały dnia"/Jedynka)

Jacek Sasin 1200
Jacek Sasin: PO kombinuje wokół 500+. Skończy się tym, że nikt tych pieniędzy nie dostanie

Od lipca wpłynęło 3,5 miliona wniosków o świadczenie Rodzina 500+. Od początku ubiegłego miesiąca zniesione zostało kryterium dochodowe, co pozwala na składanie wniosku na każde dziecko w rodzinie. Do tej pory aż 77 miliardów złotych trafiło w ramach programu do polskich rodzin.

Stanisław Szwed podkreślał, że dzisiaj program obejmuje już prawie siedem milionów dzieci. - Wg nowych reguł mamy już złożonych trzy i pół miliona nowych wniosków, z czego połowa z nich jest już zrealizowana - mówił.

Stanisław Szwed 1200.jpg
Stanisław Szwed: środki z programu 500+ nie są marnotrawione

"Rodzice mądrze zarządzają środkami"

Wiceminister chwalił rodziców, którzy rozsądnie dysponują otrzymywanymi świadczeniami. - To głównie inwestycja w edukację, dodatkowe zajęcia. To przemyślane decyzje rodziców jak te środki wydawać - tłumaczył.

- Nie potwierdzają się natomiast informacje, które rozpowszechniała opozycja, że środki będą marnotrawione - dodał gość radiowej Jedynki.

szopa-1200-tw.jpg
Bożena Borys-Szopa: rodzina jest naszym priorytetem i najlepszą inwestycją

Stanisław Szwed zapewnił, że w razie potrzeby gminy mogą wypłacać świadczenia w formie rzeczowej. - To skrajne przypadki. Np. gdy coś niepokojącego dzieje się w danej rodzinie - wyjaśniał.

- Rodzice często również odkładają środki dla dziecka na przyszłość, np. na odkładając na specjalne konto - dodał wiceminister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Jacek Łęski

Gość: Stanisław Szwed (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 22.08.2019

Godzina emisji: 7:15

Jedynka/kstar/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Szwed o 500+ dla niepełnosprawnych: wnioski od 1 października

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 08:00
- Chcemy, żeby projekt ustawy o wsparciu finansowym dla niepełnosprawnych był rozpatrywany w trybie pilnym na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Zakładamy, że projekt wejdzie w życie od 1 października i od tego dnia będzie można składać wnioski - powiedział w "Sygnałach dnia" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Borys-Szopa: rodzina jest naszym priorytetem i najlepszą inwestycją

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 16:21
- Po blisko czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć – rodzina jest naszym priorytetem i najlepszą inwestycją - powiedziała cytowana w komunikacie przesłanym PAP minister pracy, rodziny i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: PO kombinuje wokół 500+. Skończy się tym, że nikt tych pieniędzy nie dostanie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 08:25
- Opozycja w Sejmie nikomu nic nie dała, a Prawo i Sprawiedliwość w Senacie przyzna świadczenie znacznie większej liczbie osób niż pierwotnie zakładaliśmy - powiedział wicepremier Jacek Sasin na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Szwed: środki z programu 500+ nie są marnotrawione

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 10:42
- Od 1 lipca zostało złożonych 3 mln 200 tys. wniosków o świadczenie 500+ na każde pierwsze dziecko. Większość z nich wpłynęła drogą elektroniczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister rodziny: od lipca złożono 3,5 mln wniosków o 500+

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 12:12
- Z owoców wzrostu gospodarczego, dobrej polityki rządu, mogą korzystać polskie rodziny. Najlepszym tego przykładem jest program 500+. Już 75 miliardów złotych trafiło do polskich rodzin - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń