X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Dera: reparacje to problem w relacjach Polski i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 09:10
- Sprawa reparacji wojennych nie jest zamknięta - mówił w "Sygnałach dnia" Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, odnosząc się do sprawy odszkodowań ze strony Niemiec za straty poniesione podczas II wojny światowej. 
Audio
  • Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera o kampanii wyborczej i reperacjach wojennych (Jedynka/Sygnały dnia)

 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, ocenił w "Sygnałach dnia". że problem odszkodowań jest ciągle żywy.

- Polska nie dostała odszkodowania za straty, które zostały poniesione w czasie II wojny światowej. Prawo międzynarodowe mówi, że ten, kto rozpoczął wojnę, doprowadził do zniszczeń jest odpowiedzialny za szkody, które zostały poniesione – mówił w Jedynce Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP.

Gość Jedynki zaznaczył, że Niemcy wciąż płacą za szkody z czasu I wojny światowej.

- Ten problem wciąż nie jest rozwiązany. Ten problem w relacjach polsko-niemieckich istnieje, i będzie istniał, bo ta sprawa nie została do końca rozstrzygnięta - oświadczył minister sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Wywiad premiera

Mateusz Morawiecki w publikowanym dzisiaj wywiadzie, którego udzielił kilku niemieckim gazetom powiedział, że Polska nigdy nie otrzymała od Niemiec odpowiedniej rekompensaty za straty poniesione w okresie drugiej wojny światowej. Wywiad ukazał się w niemieckich gazetach grupy medialnej "Funke". "W czasie wojny straciliśmy sześć milionów obywateli, o wiele więcej niż inne kraje, które otrzymały znaczne reparacje wojenne" - powiedział polski premier. "To nie jest w porządku i tak nie może pozostać" - dodał. Mateusz Morawiecki nie podał konkretnej kwoty reparacji. Przypomniał, że cały czas pracuje nad tym problemem komisja parlamentarna. "Musimy wiele przeanalizować. Niemcy zlikwidowali ponad tysiąc polskich wsi. Poważnie podejdziemy do kwoty jakiej będziemy się dopominać" - powiedział polski premier w tym wywiadzie.

Pytany o umowę, zgodnie z którą Warszawa w 1953 roku zrezygnowała z odszkodowań, odrzekł, że jest ona nieważna. "Był to układ między Polską a NRD, którego nie uznajemy. Oba kraje były częścią bloku sowieckiego" - uzasadnił.

W rozmowie mowa była też o środowisku sędziowskim i kampanii wyborczej. Według gościa Jedynki, opozycji brakuje pozytywnego przekazu dla obywateli. Więcej w nagraniu audycji.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia".

Prowadzący: Jacek Łęski

Gość: Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 22.08.2019

Godzina emisji: 8:15

Jedynka/PAP/IAR/agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Suski: roszczenia wojenne wobec Polski są bezczelne. To my jesteśmy ofiarą

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 17:52
- To my jesteśmy ofiarą drugiej wojny światowej. Jeżeli ktoś wysuwa roszczenia wojenne wobec Polski, to jest to zwykła bezczelność - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Z. Krasnodębski: ws. reparacji Niemcy mają twarde stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 09:00
- Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w Polsce mówił ciepłe słowa. Mówił o swoim wstydzie za to, co zrobili Niemcy. Ale w kwestii prawdziwego zadośćuczynienia za straty wojenne, strona niemiecka jest bardzo twarda - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń