X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakub Ochnio: żywioł gór pokazał swoje oblicze

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 10:59
W Jaskini Wielkiej Śnieżnej odnaleziono ciało grotołaza, a na szczycie Giewontu gwałtowne wyładowania atmosferyczne spowodowały śmierć czterech osób. Jakie środki ostrożności należy zastosować, poruszając się po górach?
Audio
  • Rozmowa z Jakubem Ochnio o bezpieczeństwie w Tatrach (Sygnały dnia/Jedynka)
Około godz. 14 w piątek nad Tatrami rozpętała się gwałtowna burza z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi i gradobiciem
Około godz. 14 w piątek nad Tatrami rozpętała się gwałtowna burza z licznymi wyładowaniami atmosferycznymi i gradobiciemFoto: shutterstock.com

– Po raz kolejny żywioł gór pokazał swoje niebezpieczne dla człowieka oblicze – powiedział w "Sygnałach dnia" Jakub Ochnio – szef Wyszkolenia Wysokościowego Grupy Ratownictwa Specjalistycznego "Search and Rescue Poland".

– Wydaje mi się, że częściowo zdarzenie mogło być przewidziane, ale na pewno nie z dużym wyprzedzeniem – ocenił katastrofę na Giewoncie Jakub Ochnio. Dodał również, że z relacji świadków wynika, że "burza zaczęła dawać znać o sobie jakieś 30 minut przed tragedią". 

Gość Jedynki przyznał, że sytuacje, w których turyści bagatelizują oznaki burzy są nagminne – Często jest tak, że jesteśmy oddaleni o kilka minut od szczytu, a gdy pojawiają się pierwsze symptomy burzy, nie chcemy już zawracać – mówił..

Jak zaplanować bezpieczną wyprawę w góry? Jak zapobiegać hipotermii i ochronić swój organizm w kryzysowej sytuacji? W jaki sposób udzielić pomocy poszkodowanemu w górach?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Henryk Szrubasz
GośćJakub Ochnio szef Wyszkolenia Wysokościowego Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Search and Rescue Poland.
Data emisji: 24.08.19
Godzina emisji: 8.15

K.B


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burze w Tatrach: służby ratunkowe nie dały się zaskoczyć. Naczelnik TOPR przyznaje - skala akcji nigdy niespotykana

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 16:48
Ratownicy kontynuują akcę poszukiwaczą osób, które mogły na noc pozostać w górach. Spośród możliwych zaginionych zgłoszonych rano wszyscy zostali odnalezieni. Naczelnik TOPR Jan Krzysztof wyjaśnia, że mimo wielkiego skomplikowania operacji w 4 godziny wszyscy, którzy potrzebowali pomocy byli bezpiecznie wyprowadzeni z gór.
rozwiń zwiń