X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja "Polska pod Krzyżem". Maciej Bodasiński: chodzi o zbudowanie mostu między Bogiem i człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 08:20
- Liczymy na wszystkich ludzi, którzy mają drżenie w sercu i usłyszą to zaproszenie. Przygotowujemy się organizacyjnie na 100 tys. osób. Jest też plan "B" na 200 tys. i "C" na 500 tys. - mówi w "Sygnałach dnia" współorganizator akcji "Polska pod Krzyżem" Maciej Bodasiński. 
Audio
  • Maciej Bodasiński o akcji "Polska pod Krzyżem" (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Diecezja włocławska organizuje pod przewodnictwem biskupa Wiesława Alojzego Meringa we współpracy z Fundacją Solo Dios Basta akcję "Polska pod Krzyżem". Organizatorzy przewidują, że 14 września na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka może pojawić się nawet kilkaset tysięcy pielgrzymów. W planach wydarzenia są konferencja o krzyżu, msza święta, modlitwa oddania życia Jezusowi. Po Apelu Jasnogórskim można pozostać na nocnej adoracji, w intencji Kościoła i Polski. Nabożeństwo zakończy się rano, w niedzielę 15 września, w uroczystość Matki Boskiej Bolesnej. 

- To wydarzenie modlitewne, którego celem jest ożywienie, odbudowanie wiary w Boga w Polsce. Jest silna tendencja odchodzenia, porzucania Kościoła, wiary. Coraz więcej ludzi pozostaje w przestrzeni materializmu, odrzucając świat duchowy. To wydarzenie ma być takim panaceum na chorobę naszych czasów - ocenia gość Jedynki i dodaje, że ma to być wydarzenie, które zbuduje most między Bogiem i człowiekiem. 

Maciej Bodasiński zaznacza, że "zaproszenie Boga do Polski przez wierzących nie oznacza gwałtu na tych, którzy nie wierzą". - Prosimy niewierzących tylko o to, by nie przeszkadzać, nie złościć się. Nic złego się nie stanie - podkreśla. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Henryk Szrubarz

Gość: Maciej Bodasiński (współorganizator akcji "Polska pod Krzyżem")

Data emisji: 28.08.2019

Godzina emisji: 7.40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abp M. Jędraszewski: Europa, by przetrwać potrzebuje Bożego miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 21:55
Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że Europa, aby przetrwać i ocalić się potrzebuje Bożego miłosierdzia. Metropolita krakowski w miejscowości Ruzsa na Węgrzech wziął udział w uroczystościach umieszczenia relikwii świętej Siostry Faustyny. Eucharystię, z udziałem biskupów węgierskich, sprawowaną przy ołtarzu polowym, poprzedziła Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
rozwiń zwiń