Akcja "Polska pod Krzyżem". Maciej Bodasiński: chodzi o zbudowanie mostu między Bogiem i człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 08:20
- Liczymy na wszystkich ludzi, którzy mają drżenie w sercu i usłyszą to zaproszenie. Przygotowujemy się organizacyjnie na 100 tys. osób. Jest też plan "B" na 200 tys. i "C" na 500 tys. - mówi w "Sygnałach dnia" współorganizator akcji "Polska pod Krzyżem" Maciej Bodasiński. 
Audio
  • Maciej Bodasiński o akcji "Polska pod Krzyżem" (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Diecezja włocławska organizuje pod przewodnictwem biskupa Wiesława Alojzego Meringa we współpracy z Fundacją Solo Dios Basta akcję "Polska pod Krzyżem". Organizatorzy przewidują, że 14 września na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka może pojawić się nawet kilkaset tysięcy pielgrzymów. W planach wydarzenia są konferencja o krzyżu, msza święta, modlitwa oddania życia Jezusowi. Po Apelu Jasnogórskim można pozostać na nocnej adoracji, w intencji Kościoła i Polski. Nabożeństwo zakończy się rano, w niedzielę 15 września, w uroczystość Matki Boskiej Bolesnej. 

- To wydarzenie modlitewne, którego celem jest ożywienie, odbudowanie wiary w Boga w Polsce. Jest silna tendencja odchodzenia, porzucania Kościoła, wiary. Coraz więcej ludzi pozostaje w przestrzeni materializmu, odrzucając świat duchowy. To wydarzenie ma być takim panaceum na chorobę naszych czasów - ocenia gość Jedynki i dodaje, że ma to być wydarzenie, które zbuduje most między Bogiem i człowiekiem. 

Maciej Bodasiński zaznacza, że "zaproszenie Boga do Polski przez wierzących nie oznacza gwałtu na tych, którzy nie wierzą". - Prosimy niewierzących tylko o to, by nie przeszkadzać, nie złościć się. Nic złego się nie stanie - podkreśla. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Henryk Szrubarz

Gość: Maciej Bodasiński (współorganizator akcji "Polska pod Krzyżem")

Data emisji: 28.08.2019

Godzina emisji: 7.40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abp M. Jędraszewski: Europa, by przetrwać potrzebuje Bożego miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 21:55
Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że Europa, aby przetrwać i ocalić się potrzebuje Bożego miłosierdzia. Metropolita krakowski w miejscowości Ruzsa na Węgrzech wziął udział w uroczystościach umieszczenia relikwii świętej Siostry Faustyny. Eucharystię, z udziałem biskupów węgierskich, sprawowaną przy ołtarzu polowym, poprzedziła Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
rozwiń zwiń