X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Karol Nawrocki: świadków tragicznych wydarzeń jest coraz mniej. Musimy pielęgnować naszą historię

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 08:45
- Miałem myśl, że to niestety ostatnia okrągła rocznica ze świadkami tamtych tragicznych wydarzeń. Świadków tamtej historii jest niestety coraz mniej. Musimy się spieszyć – mówił dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki na antenie Jedynki.
Audio
  • Dr Nawrocki: świadków tragicznych wydarzeń jest coraz mniej (Sygnały dnia/Jedynka)
Pomnik Obrońców Wybrzeża podczas porannych uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte
Pomnik Obrońców Wybrzeża podczas porannych uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na WesterplatteFoto: PAP/Adam Warżawa

Polscy żołnierze na frontach II wojny światowej - zobacz serwis historyczny

Na Westerplatte trwają obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach rocznicowych biorą udział m.in. prezydent Andrzej Duda, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz wielu przedstawicieli zagranicznych państw. Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej mówił o potrzebie pielęgnacji pamięci o tragicznej historii, która dotknęła Polskę.

– Historia najnowsza, sięgająca czasów II wojnie światowej, jest wciąż żywa w polskiej debacie publicznej. Dzisiaj, kiedy się obudziłem, miałem myśl, że to niestety ostatnia okrągła rocznica ze świadkami tamtych wydarzeń. Świadków tamtej historii jest niestety coraz mniej. Musimy się spieszyć – mówił dr Karol Nawrocki.

– Mamy wspaniałą młodzież, która interesuje się historią i jest wychowywana w duchu patriotycznym. Poszukujemy najnowocześniejszych technologii w Muzeum – aby ta historia zachęciła jak najwięcej osób. Chcemy przekazywać historię na miarę XXI wieku – zaznaczył dyrektor Muzeum. – Wszystkie państwa świata stawiają jasne cezury początku konfliktu i bardzo dobrze, że Polska też to robi – mówił dr Karol Nawrocki.

*** 

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Mateusz Drozda
Gość: dr Karol Nawrocki (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku)
Data emisji: 1.09.2019
Godzina emisji: 08.15

pb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Niemiec: chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 06:20
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu prosił o przebaczenie za wywołanie przez Niemcy najbardziej krwawego konfliktu w historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Polska była ofiarą II wojny światowej. Polscy bohaterowie stawiali czoła niemieckiej nawale

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 07:41
- Oczy całego świata są skierowane na Polskę, a to szansa na odkłamywanie tych nieprawdziwych tez. To Polska była ofiarą II wojny światowej. Polscy bohaterowie stawiali czoła niemieckiej, a potem sowieckiej nawale – mówił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: należy pamiętać kto był katem, a kto ofiarą. Okupacja niemiecka była okrutna dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 08:09
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak mówił po uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, że najważniejsza jest pamięć i prawda o tych, którzy oddali życie w obronie Polski. Podkreślał, że należy pamiętać, kto był katem, a kto ofiarą tego najbardziej krwawego konfliktu w historii.
rozwiń zwiń