X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sebastian Chwałek o PGZ: inwestycja w zwiększenie bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 08:34
- Technologia wymaga cały czas inwestycji. Ale to inwestycja głównie w bezpieczeństwo załóg, żołnierzy i zwiększenie bezpieczeństwa naszego kraju - mówi w radiowej Jedynce Sebastian Chwałek, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Audio
  • Rozmowa z wiceprezesem PGZ (Jedynka/Sygnały Dnia)

We wtorek (03.09) w Kielcach rozpocznie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Wspomniane targi obronne mają ponad ćwierć wieku historii. Polska Grupa Zbrojeniowa będzie jednym z wystawców.


targi kielce 1200 PAP.jpg
Śmigłowce, sprzęt pancerny i lotniczy. Ruszyły targi zbrojeniowe w Kielcach

S. Chwałek: będzie to propozycja bardzo skomplikowanego i zintegrowanego systemu

- Jak co roku PGZ zamierza przedstawić bardzo wiele innowacyjnych rozwiązań. Tym, co powinno skupić uwagę szerokiej rzeszy obserwujących rynek, to zapewne nasza propozycja realizacji systemu "Narew", czyli obrona przeciwlotnicza krótkiego zasięgu […]. Będzie to nasza propozycja bardzo skomplikowanego i zintegrowanego systemu, do którego jesteśmy w stanie przedstawić system dowodzenia, jak również zarządzania polem walki - twierdzi Sebastian Chwałek.

- Na jutrzejszych targach pokażemy też zauważalne rozwiązania na potrzeby polskich sił zbrojnych w zakresie niszczyciela czołgów. Zamierzamy przedstawić wyjątkowo trzy rozwiązania. Będą one na różnych podwoziach gąsiennicowych - dodaje gość Jedynki.

Rozwiązania PGZ nie ustępują rozwiązaniom europejskim

Sebastian Chwałek zauważa, że "PGZ szeroko współpracuje zarówno z instytutami, które w pewien sposób podlegają MON, ale i wszystkimi pozostałymi, które są zainteresowane budową czy przedstawianiem nowoczesnych rozwiązań na potrzeby polskich sił zbrojnych". - Również pracujemy z politechnikami, m.in. Politechniką Warszawską czy Politechniką Łódzką. To wszystko wpływa na to, że nasze propozycje są coraz bardziej nowatorskie. Wydaje mi się, że już dziś nie mamy czego wstydzić się na arenie międzynarodowej. Przedstawiane koncepcje i gotowe do wdrożenia rozwiązania nie ustępują już w tym momencie rozwiązaniom europejskim - słyszymy.

Gość Jedynki dodaje, że PGZ obecnie wchodzi w łańcuchy dostaw także dla firm zachodnich.

Zapraszamy do słuchania i oglądania.

. .

*** 

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Hejke

Gość: Sebastian Chwałek (wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej)

Data emisji: 02.09.2019

Godzina emisji: 08.43

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Szołucha: współpraca polsko-amerykańska ma szersze i głębsze tło

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 09:20
Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" mówił m.in. o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA oraz podatku katastralnym. 
rozwiń zwiń