Michał Dworczyk: kampania PO oparta jest na trzech kłamstwach

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:52
- Nie wierzę w taki scenariusz - powiedział w "Sygnałach dnia" szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do ogłoszonej przez KO kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera. Jak dodał, kampania wyborcza PO oparta jest na trzech kłamstwach.
Audio
  • Szef KPRM Michał Dworczyk, który mówił m.in. na temat kampanii wyborczej (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Szef KPRM Michał Dworczyk, który mówił m.in. na temat kampanii wyborczej (Sygnały dnia/Jedynka)

We wtorek Grzegorz Schetyna ogłosił na inauguracji kampanii wyborczej w Warszawie, że kandydatką na premiera KO jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która będzie "jedynką" list KO w Warszawie. Grzegorz Schetyna będzie startować z pierwszego miejsca we Wrocławiu.

Zdaniem Michała Dworczyka, taki scenariusz nie jest realny. - Nie wierzę, by ktokolwiek inny niż Grzegorz Schetyna, który jest w polityce bezwzględnym graczem, mógł być liderem opozycji. Mówię o opozycji dlatego, że jestem przekonany, że działając dalej w taki sposób, czyli bez programu, bez pozytywnej oferty PO nie ma szans na zwycięstwo - powiedział gość Jedynki.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] G. Napieralski: desygnowanie M. Kidawy-Błońskiej na premiera to dobry ruch

collage 1200.jpg
Szef MON o kandydaturze M. Kidawy-Błońskiej na premiera: lider PO boi się porażki

Jak podkreślił, kampania wyborcza PO oparta jest na trzech kłamstwach, albo - jak mówi młodzież - na trzech ściemach.

"Z programem PO jest jak z Yeti"

- Pierwsze kłamstwo o tym, że opozycja oddzielnie startuje - oddzielnie Lewica, PSL i PO. Prawda jest taka, że nie dogadali się, jeśli chodzi o "jedynki" i miejsca na liście, w związku z tym idą niby w trzech blokach - stwierdził Michał Dworczyk. Podkreślił, że jedynym celem PO jest atakowanie PiS.

Drugie kłamstwo PO - zdaniem szefa KPRM - dotyczy programu. - Z tym programem PO jest jak z Yeti - mówi się o nim, ale nikt go nie widział. Apelujemy od kilku tygodni, aby Grzegorz Schetyna przedstawił na temat "sześciopaku PO" jakiekolwiek wyliczenia, jakiekolwiek poważne analizy i te apele pozostają bez odpowiedzi, bo po prostu tego nie ma - podkreślił Michał Dworczyk.

- Trzecie kłamstwo jest na temat kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera - stwierdził rozmówca "Sygnałów dnia". - Znamy Grzegorza Schetynę, który nie pozwoli sobie, aby ktokolwiek zagroził jego pozycji, wielokrotnie byliśmy świadkami sytuacji w PO, gdzie Schetyna likwidował swoich politycznych wrogów, również było to widoczne przy układaniu list do parlamentu - wyjaśnił Michał Dworczyk.

kidawab 1200.jpg
Kandydatka PO na premiera. Co kiedyś mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska?

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Paweł Lisiecki: Grzegorz Schetyna usuwa się w cień, potem łatwiej zrzucić winę

"Jesteśmy nastawieni na rozmowę z Polakami"

Podał przykład współpracy PO z Nowoczesną, gdzie "w pewnym momencie okazało się, że PO skonsumowała część Nowoczesnej, przejmując ją". - To jest styl działania lidera PO - ocenił szef KPRM.

W ocenie Michała Dworczyka, Platforma, działając "nadal w taki sposób, czyli bez programu, bez pozytywnej oferty", nie ma szans na zwycięstwo w wyborach. Jak zastrzegł, pozostał jeszcze miesiąc kampanii wyborczej i nie można "popadać w pychę".

- Jesteśmy nastawieni na przekonywanie do programu PiS, na rozmowę z Polakami i będziemy zabiegać o to, żeby przedłużyli w zbliżających się wyborach mandat PiS na kolejną kadencję - zapewnił.

Michał Dworczyk mówił też na temat awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

GośćMichał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 04.09.19

Godzina emisji: 7.15

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łódzkie: ruszają konwencje okręgowe PiS. Będzie obecny Jarosław Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 08:49
Ruszyły lokalne konwencje Prawa i Sprawiedliwości, które partia będzie realizować regularnie na obszarze całego kraju. W środę w Sieradzu w województwie łódzkim o godzinie 16 odbędzie się kolejna okręgowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której, według działaczy lokalnych struktur PiS, pojawić się ma prezes partii Jarosław Kaczyński
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Brudziński: PiS zarejestrowało wszystkie listy do Sejmu i większość do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 13:43
PiS zarejestrowało swoje listy wyborcze do Sejmu we wszystkich okręgach i większość do Senatu - poinformował europoseł tej partii Joachim Brudzińki. PiS zebrało ponad 1,5 mln podpisów pod listami poparcia dla kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu - dodał Joachim Brudziński.
rozwiń zwiń