X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Sasin: zwiększenie płacy minimalnej nie wpłynie na przyszłoroczny budżet państwa

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:01
- Nie sądzę, żeby zwiększenie płacy minimalnej z 2450 zł do 2600 zł spowodowało konieczność zmiany propozycji budżetowej na 2020 rok. Jesteśmy w stanie na tyle oszczędnie gospodarować pieniędzmi, że potrafimy zrealizować duże programy - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier Jacek Sasin. We wtorek projektem rozporządzenia w tej sprawie zajmie się rząd.
Audio
  • Jacek Sasin o zwiększeniu płacy minimalnej (Sygnały dnia/Jedynka)

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę na konwencji wyborczej PiS w Lublinie zapowiedział, że 1 stycznia 2020 r. płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł. Jak mówił, wzrost ten będzie miał miejsce "w dwutakcie" po około 15 proc. Kolejny wzrost o 15 proc. będzie miał miejsce z 2020 na 2021 roku. Ponadto prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dodał, że na koniec 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł, natomiast trzy lata później - 4 tys. zł.

ar123.jpg
Premier: 1 stycznia 2020 r. płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł

Ta kwestia będzie jedną z kilku, jaką rząd omówi we wtorek podczas swego posiedzenia. Jak podkreślił Jacek Sasin, jest to początek wcielania w życie propozycji z ostatniej konwencji programowej partii. - Przy naszych poprzednich zapowiedziach pokazaliśmy, że działamy ekspresowo. Nie odkładamy roboty na później - zaznaczył.

"Potrafimy zrealizować duże programy"

Pierwotnie rząd planował podnieść płacę minimalną do 2450 zł. Podana w weekend propozycja mówi o kwocie wyższej. Według gościa audycji nie powinno mieć to wpływu na przedłożony niedawno opinii publiczny projekt przyszłorocznego budżetu państwa.

- Nie przewidujemy, żeby mogło to mieć wpływ na wydatki. Nie sądzę, żeby zwiększenie płacy minimalnej z 2450 zł do 2600 zł spowodowało konieczność zmiany propozycji budżetowej na 2020 rok. Jesteśmy w stanie na tyle oszczędnie gospodarować pieniędzmi, że potrafimy zrealizować duże programy. Tak było przecież w tym roku. Dodatku w wysokości 500 zł na pierwsze dziecko czy trzynastej emerytury nie planowaliśmy w budżecie na 2018 rok, a jednak pieniądze na to się znalazły i nie trzeba było nic w budżecie zmieniać - podkreślił Jacek Sasin.

Gość audycji odniósł się również do kwestii trzynastej emerytury, która w tym roku została wypłacona emerytom i rencistom. – Chcemy, by była stałym mechanizmem. Przyjmiemy ustawę, która co roku zagwarantuje wypłatę tzw. trzynastki. Jeśli wygramy wybory, to wprowadzimy to do systemu prawnego - zapowiedział Jacek Sasin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jacek Sasin

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 7.14

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posiedzenie rządu. Ministrowie zajmą się projektem ws. płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 06:55
Od 1 stycznia przyszłego roku 2600 złotych, na koniec 2020 roku - 3 tysiące. Do takich kwot, według zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości, wzrośnie w przyszłym roku płaca minimalna. We wtorek projektem rozporządzenia w tej sprawie zajmie się rząd. Początek posiedzenia zaplanowano na godz. 10.30.
rozwiń zwiń