X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska pod Krzyżem". Bp Mering: wszyscy odpowiadamy za Kościół

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:40
Coraz więcej diecezji w Polsce włącza się do planowanej modlitwy w ramach akcji "Polska pod Krzyżem". Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższą sobotę - 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. - Nie ma innego sposobu pójścia za Jezusem, niż dźwiganie krzyża - powiedział w Sygnałach Dnia bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski.
Audio
  • Bp Mering o akcji "Polska pod Krzyżem" (Sygnały Dnia/Jedynka)
Biskup włocławski Wiesław Mering podczas konferencji prasowej nt. akcji modlitewnej Polska pod Krzyżem
Biskup włocławski Wiesław Mering podczas konferencji prasowej nt. akcji modlitewnej "Polska pod Krzyżem"Foto: PAP/Paweł Supernak

W modlitewnym wydarzeniu udział chce wziąć co najmniej 30 tysięcy osób – tyle zgłosiło swój udział na stronie akcji. Całodzienne wydarzenie organizuje 14 września fundacja Solo Dios Basta oraz diecezja włocławska.

- Nie ma innego sposobu pójścia za Jezusem, niż dźwiganie krzyża - mówi ordynariusz włocławski, bp Wiesław Alojzy Mering. – To dotyczy wszystkich ludzi. Jako chrześcijanie nie jesteśmy wyjątkiem, nie tylko my jesteśmy dotknięci cierpieniem, ludzie, którzy w Chrystusa nie wierzą, też przeżywają cierpienie – powiedział duchowny. Dodał, że Chrystus pokazał sens cierpienia i to, że nigdy nie jesteśmy w nim sami. – On właśnie dzięki krzyżowi najbardziej utożsamił się z ludźmi dotkniętymi bólem, przeżywającymi ciemności, tymi, którym wydaje się, że nie ma przed nimi przyszłości – podkreślił.


POLSKA_pod_Krzyzem_1200px.jpg
Polska pod Krzyżem: cały ból i cierpienie można zostawić Chrystusowi

- Dzisiaj stało się coś bardzo niedobrego w kulturze, bo wierność słowu, walka z sobą, samoopanowanie to nie są modne wartości, którym zwłaszcza młodzi ludzie chcieliby służyć – ocenił biskup. Dodał, że z tego względu maleje liczba chętnych do kapłaństwa, a jednocześnie duchowni są przedmiotem ataków. – Kapłaństwo nie jest tu wyjątkiem. Młodzi ludzie widzą w domach, z jaką łatwością rozwodzą się rodzice i mówią sobie "jeżeli im wolno złamać słowo, które dawali, to dlaczego ja mam być lepszy, dlaczego mam się męczyć". To ta zła kultura, w której promocja dotyczy haseł "baw się" i "używaj", "bądź sobą", a nie "bądź Boży" – powiedział bp Mering.

Ordynariusz włocławski zaznaczył, że nabożeństwo Polska pod Krzyżem pomaga zrozumieć odpowiedzialność wierzących za Kościół. – Ciągle się myśli, że to ten w sutannie jest odpowiedzialny za Kościół, a nie ja w garniturze. Chodzi najpierw o to zobaczenie siebie i poczucie odpowiedzialności za Kościół. Kościół to ludzie, my jesteśmy Kościołem, wtedy gdy jesteśmy z Chrystusem – powiedział gospodarz modlitewnego spotkania.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Małgorzata Jędrzejczyk

Gość: bp Wiesław Alojzy Mering (ordynariusz włocławski)

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 7:40

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja "Polska pod Krzyżem". Maciej Bodasiński: chodzi o zbudowanie mostu między Bogiem i człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 08:20
- Liczymy na wszystkich ludzi, którzy mają drżenie w sercu i usłyszą to zaproszenie. Przygotowujemy się organizacyjnie na 100 tys. osób. Jest też plan "B" na 200 tys. i "C" na 500 tys. - mówi w "Sygnałach dnia" współorganizator akcji "Polska pod Krzyżem" Maciej Bodasiński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska pod Krzyżem: cały ból i cierpienie można zostawić Chrystusowi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 07:00
Nawet milion osób może spotkać się na nabożeństwie "Polska pod Krzyżem" 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O sile, która płynie z wiary, portalowi PolskieRadio24.pl mówi Maciej Bodasiński, współorganizator spotkania.
rozwiń zwiń