Minister zdrowia: dofinansowujemy gabinety stomatologiczne w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 08:40
- Dofinansowujemy wyposażenie gabinetów stomatologicznych, szkoła powinna znaleźć pomieszczenie na gabinet i stomatologa - powiedział w "Sygnałach dnia" minister zdrowia Łukasz Szumowski o programie przywrócenia w szkołach opieki dentystycznej.
Audio
  • Minister zdrowia: dentobusy cieszą się ogromnym powodzeniem (Sygnały dnia/Jedynka)

12 września zaczyna obowiązywać nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Zgodnie z ustawą, każde dziecko ma mieć w szkole zapewnioną opiekę stomatologiczną. Czy gabinety faktycznie powstaną we wszystkich szkołach?

dziecko, chłopiec, picie shutter 1200.jpg
Kwaśne soki zabójstwem dla zębów

- To jest w dużym stopniu zależne od samorządów - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak wyjaśnił "dofinansowujemy wyposażenie gabinetów stomatologicznych", a to szkoła i samorząd, który prowadzi daną szkołę, powinien znaleźć odpowiednie pomieszczenie i zakontraktować stomatologa. 

Minister wskazał, że "nawet jeżeli gabinetu nie ma w szkole, to każda szkoła ma przypisany gabinet stomatologiczny w swoim najbliższym otoczeniu". - Tam NFZ płaci za opiekę nad dziećmi z danej szkoły - dodał. 

Łukasz Szumowski zaznaczył, że do szkół, które są w znacznej odległości od wyznaczonego gabinetu, dojeżdżają też specjalne dentobusy. - Cieszą się ogromnym powodzeniem. Trasy dentobusów są zabukowane z dużym wyprzedzeniem - powiedział minister zdrowia.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Łukasz Szumowski (minister zdrowia)

Data emisji: 12.09.19

Godzina emisji: 8.15

fc

Czytaj także

Minister zdrowia: więcej rezydentur, w jesiennym naborze ponad 4 tys miejsc

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:42
Minister zdrowia zwiększył pulę miejsc dla lekarzy-rezydentów. - Na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przyznano ich 4126 - poinformował minister Łukasz Szumowski. 
rozwiń zwiń