X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Adamczyk: samorządy z dużym rządowym wsparciem na przebudowę dróg lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:17
- Liczba dziur w drogach się zmniejsza, a będzie ich jeszcze mniej, bo wychodzimy do samorządowców z Funduszem Dróg Samorządowych. Samorządy otrzymają od rządu duże finansowe wsparcie na naprawę szos gminnych i powiatowych - powiedział w "Sygnałach dnia" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że w tym roku na Fundusz Dróg Samorządowych trafi łącznie 6 mld zł.
Audio
  • Andrzej Adamczyk o rządowym finansowym wsparciu modernizacji dróg lokalnych (Sygnały dnia/Jedynka)

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził niedawno kolejne listy dróg wymagających modernizacji do dofinansowania z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2019 r. Na listach podstawowych znalazło się łącznie 3220 dróg - 812 powiatowych i 2408 gminnych. Pierwszą część pieniędzy z 36 mld zł, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczy w ciągu 10 lat na Fundusz Dróg Samorządowych, gminy i powiaty otrzymają już w tym roku.

2019-09-04_ADAMCZYK_forum_krynica_bitner.jpg
Andrzej Adamczyk: stan dróg samorządowych wymaga rządowej pomocy

"Samorządowcy są zadowoleni"

- Liczba dziur w drogach się zmniejsza, a będzie ich jeszcze mniej, bo wychodzimy do samorządowców z Funduszem Dróg Samorządowych. Samorządy otrzymają od rządu duże finansowe wsparcie na naprawę szos gminnych i powiatowych - podkreślił Andrzej Adamczyk.

- Ostatnio premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję o rozdysponowaniu kolejnej transzy na ten rok. To jest 6 mld zł - wyjaśnił. Podkreślił, że ta kwota w tym roku oznacza, że na drogach gminnych i powiatowych zostaną wykonane remonty, modernizacje, przebudowy i budowy na kwotę ponad 10 mld zł. - Ze względu na to, że samorządy także dodają swoje środki finansowe w tych inwestycjach - przypomniał.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] NIK chwali budowę szlaku Via Carpatia. pozywtywna ocena działań ministra i GDDKiA

Minister infrastruktury zaznaczył, że wręczanie promes na określone kwoty już się odbywa. Przypomniał, że taka uroczystość miała miejsce np. we Włocławku. - Uczestniczyłem w niej i wszyscy samorządowcy, niezależnie od tego, z jaką partią są związani, byli bardzo zadowoleni. Mówili, że przygotowują kolejne wnioski o dofinansowanie drogowych inwestycji, bo te są bardzo potrzebne - powiedział gość audycji.

Jego zdaniem pomoc rządu przy budowie i modernizacji dróg gminnych oraz powiatowych nie tylko wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników tych szos. - Otrzymane od rządu pieniądze przetworzą małe, często kilkuosobowe lokalne firmy, które zajmą się realizacją inwestycji. Dzięki temu rozdysponowane przez nas kwoty zasilą gospodarkę - zaznaczył Andrzej Adamczyk.

"Sto obwodnic"

Szef resortu infrastruktury odniósł się także do hasła wyborczego PiS "Sto obwodnic", jakie kilkanaście dni temu podczas jednej z konwencji programowych zapowiedział prezes partii Jarosław Kaczyński. - Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS spotykają się z mieszkańcami i wiedzą, jakie są ich postulaty. Wiele z nich dotyczy budowy obwodnic, a ponieważ wsłuchujemy się w głos Polaków, to zamierzamy te inwestycje zrealizować - podkreślił Andrzej Adamczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 7.41

bb/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister infrastruktury: 1400 nowych linii autobusowych od września

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 10:10
Przez wiele lat likwidowano połączenia autobusowe, rozpoczynamy ich przywracanie - od 1 września pojawi się w całej Polsce prawie 1400 linii - poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń