X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z. Chmiel: "Iskra Pamięci" to upamiętnienie polskich ofiar na wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 07:44
 - Chcemy upamiętnić te ofiary polskie na wschodzie, o których przez dziesiątki lat nie można było mówić - mówił o akcji "Iskra Pamięci" na antenie radiowej Jedynki Zbigniew Chmiel, prezes Fundacji PGNiG. 
Audio
  • Zbigniew Chmiel stwierdził, że Iskra Pamięci ma przypomnieć o tych "o których przez dziesiątki lat nie można było mówić" (Jedynka/Sygnały dnia)
Zbigniew Chmiel
Zbigniew ChmielFoto: YOUTUBE.COM/PRAWY.PL

Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, w ramach akcji "Iskra Pamięci", 14 września zapłonie 20 tys. zniczy ułożonych w kształcie polskiego orła wojskowego. - Tak chcemy upamiętnić tych, którzy walczyli podczas II wojny światowej o wyzwolenie Polski. To również hołd dla ofiar zbrodni katyńskiej - mówi Piotr Woźniak, prezes spółki PGNiG, która jest organizatorem wydarzenia.

Prezes Fundacji PGNiG wyjaśnił na antenie Jedynki, czemu wydarzenia będą odbywać się w Warszawie i Zamościu. - Chcemy upamiętnić te ofiary polskie na wschodzie, o których przez dziesiątki lat nie można było mówić. Chcemy, aby to wydarzenie miało miejsce w dwóch symbolicznych miejscach - na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie a także na Rynku Wielkim w Zamościu - stwierdził Chmiel. - W Warszawie ponieważ jest to stolica Polski, tutaj chociażby w 2007 roku odbyły się duże uroczystości pod przewodnictwem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego pt. "Katyń. Pamiętamy" a w Zamościu, ponieważ jest to jedno z tych miast, które w wyniku paktu Ribbentrop-Mołotow miało znaleźć się w sowieckiej strefie okupacyjnej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadząca: Henryk Szrubarz

Gość: Zbigniew Chmiel (prezes Fundacji PGNiG)

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 7.15

dcz/

Zobacz więcej na temat: POLSKA 17 września 1939 PGNiG
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

20 tys. zniczy zapłonie, by upamiętnić walczących o wolną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 14:32
Równolegle w dwóch miejscach w Polsce 14 września zapłonie „Iskra Pamięci”. Wydarzenie ma upamiętnić ofiary radzieckich represji i walk o wolność Polski. Organizatorzy wydarzenia, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, zaprezentowali jego program i cel.
rozwiń zwiń