Bp Wiesław Mering: wrażliwość religijna jest w Polakach ciągle żywa

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 08:36
- Czas, który przeżywamy w Polsce jest gorący i nie obejdzie się w bez prób wciskania tego wydarzenia w różne koleiny polityczne, propagandowe. To jest wydarzenie religijne i religia, tak jak ją rozumie i realizuje chrześcijaństwo, to więź człowieka z Bogiem - mówił o akcji "Polska pod Krzyżem" w "Sygnałach dnia" biskup diecezji włocławskiej Wiesław Mering. 
Audio
  • Bp Wiesław Mering o akcji "Polska pod Krzyżem" (Sygnały dnia/Jedynka)
Biskup włocławski ks. dr Wiesław Alojzy Mering
Biskup włocławski ks. dr Wiesław Alojzy MeringFoto: PAP/Tytus Żmijewski

We Włocławku na lotnisku Kruszyn odbędzie się dziś spotkanie modlitewne "Polska pod Krzyżem". Organizatorzy wydarzenia, Fundacja Solo Dios Basta i diecezja włocławska spodziewają się około 100 tysięcy uczestników. -Wrażliwość religijna, zapotrzebowanie religijne w Polakach nie osłabło, tylko to jest ciągle żywe i ciagle dla wielu ludzi ważne - podkreślił biskup. 

Gość audycji w rozmowie z Małgorzatą Jędrzejczyk wspomniał ks. Jerzego Popiełuszkę, który był oddanym kapłanem i do końca życia wiernie służył Kościołowi i Ojczyźnie. - Ksiądz Jerzy przeszedł bardzo dosłownie przez krzyż Chrystusa. (...). Ponieważ dzisiaj mamy akurat dzień jego urodzin, trudno nie widzieć w tym jakiegoś znaku, że stajemy pod krzyżem, w tym miejscu, gdzie papież po raz pierwszy mówił o księdzu Popiełuszce jako o człowieku świętym - dodał. 

Polska pod krzyżem facebook-1200.jpg
Polska pod Krzyżem - serwis specjalny

***

Wydarzenie będzie relacjonowane przez Polskie Radio. W sobotę o godz. 20:15 na antenie radiowej Jedynki transmitowana będzie droga krzyżowa, po północy zaplanowano dyskusje w audycji Muzyka Nocą w Jedynce, a w niedzielny pranek relacje podsumowujące wydarzenie w audycji Muzyczne rozmowy w Trójce oraz w Familijnej Jedynce. Specjalny serwis internetowy przygotował portal PolskieRadio24.pl.

Akcja "Polska pod krzyżem" zgromadzi setki tysięcy ludzi na kilku kontynentach. W Polsce weźmie w niej udział około tysiąca miejscowości. Poparcie dla akcji wyraził papież Franciszek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Henryk Szrubarz 

Rozmawia: Małgorzata Jędrzejczyk 

Gość: Wiesław Mering (biskup diecezji włocławskiej) 

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 8.15

IAR/ans

Czytaj także

Bp Mering o akcji "Polska pod Krzyżem": poprzez takie zgromadzenie poznajemy swoją siłę

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 10:05
- Trzeba wrócić pod krzyż, żeby przypomnieć sobie, że wszystkie te ataki na chrześcijan, Kościół i instytucje katolickie, to nie jest nic nowego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering.
rozwiń zwiń