X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Żaryn: Sowieci w sposób bezwzględny pogwałcili ówczesne umowy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 08:34
- Związek Sowiecki od paktu Ribbentrop-Mołotow przygotowywał się do najazdu na Polskę - mówił w "Sygnałach dnia" Jan Żaryn. Senator i historyk przypomina, że obecna narracja Rosji, tłumaczącej najazd na Polskę 17 września 1939 roku koniecznością obrony praw mniejszości narodowych w II Rzeczpospolitej mija się z faktami.
Audio
  • Jan Żaryn o sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku (Sygnały dnia/Jedynka)

Jan Żaryn podkreśla, że Sowieci w sposób bezwzględny pogwałcili ówczesne umowy, traktaty międzynarodowe i dwustronne. - Narracja Rosji o 17 września, dzisiaj powtarzana, jest związana z ucieczką od odpowiedzialności za śmierć co najmniej 60 mln ludzi. To jest współodpowiedzialność III Rzeszy i Związku Sowieckiego za wywołanie tej najczarniejszej, ludobójczej wojny - zwraca uwagę senator.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Rosja: premiera księgi upamiętniającej ofiary zbrodni w Katyniu

Historyk przytacza informacje zawarte w wydanych niedawno dziennikach Iwana Sierowa (szefa KGB i sowieckiego wywiadu wojskowego), że przygotowania do agresji zostały poczynione jeszcze przed 1 września. - Po 1 września 1939 roku szefostwo NKWD na zlecenie Stalina podjęło decyzję o przygotowaniach do wejścia Armii Czerwonej, NKWD i przygotowanej administracji na terytorium państwa polskiego - zaznacza gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Rozmawia: Piotr Gociek

Gość: Jan Żaryn (senator, historyk)

Data emisji: 17.09.2019

Godzina emisji: 7.40

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Żaryn: Polska nie może pozbawiać się kompetencji państwa europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 16:20
- Nie możemy udawać, że jesteśmy małym narodem. Terytorialnie jesteśmy na tyle duzi, że nie możemy pozbawiać się kompetencji dużego państwa europejskiego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn, historyk i senator PiS.
rozwiń zwiń