X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Karczewski: nasza gospodarka rozwija się wspaniale

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 07:44
- Na razie wszystkie wskaźniki pokazują, że nasz wzrost gospodarczy jest stabilny. Jeżeli przyjdzie spowolnienie w Europie, jeśli przyjdzie spowolnienie za naszą wschodnią granicą, to sobie poradzimy - mówił w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce marszałek Senatu.
Audio
  • Stanisław Karczewski ocenia, że dzięki temu, iż Polska nie wprowadziła euro, jak tego chciał rząd PO-PSL, nasza gospodarka szybko się rozwija (Sygnały dnia/Jedynka)

Stanisław Karczewski uważa, że "nasza gospodarka rozwija się wspaniale". - Dzięki temu, że mamy złotówkę. Dzięki temu, że nie zrealizowaliśmy planu Donalda Tuska, który w 2009 roku w Krynicy mówił, że musimy wprowadzić euro i wprowadzimy je w 2011 roku. W jakim miejscu byłaby nasza gospodarka? W jakim miejscu byłaby Polska, gdybyśmy euro wprowadzili? Gdzie byśmy jeździli? Litwini, którzy wprowadzili euro, przyjeżdżają do Polski na zakupy - tłumaczył gość Jedynki.

Czytaj więcej
karczewski pap 1200.jpg
Stanisław Karczewski: Proponujemy prorozwojowe zmiany

"Musimy się rozwijać"

- Oczywiście w związku z podpisanymi traktatami, euro kiedyś zostanie wprowadzone, ale nie na tym etapie naszego rozwoju. Musimy jeszcze się rozwijać i robimy to. Jesteśmy optymistami. Na razie wszystkie wskaźniki pokazują, że nasz wzrost gospodarczy jest stabilny. Jeżeli przyjdzie spowolnienie w Europie, jeśli przyjdzie spowolnienie za naszą wschodnią granicą, to sobie poradzimy - zaznaczył marszałek Senatu. 

Stanisław Karczewski mówił także m.in. o tym, o ile zwiększyło się finansowanie służby zdrowia oraz o dążeniach Prawa i Sprawiedliwości do tego, by Polska nie była traktowana przez zagranicznych inwestorów jako kraj taniej siły roboczej.

"Chcemy, żeby w Polsce nie było postkolonializmu"

- Chcemy tworzyć model państwa nowoczesnego, samodzielnego, gdzie człowiek jest w centrum, jest dbałość o rodzinę, nasze fundamenty i rozwój, ale również chcemy, żeby w Polsce nie było postkolonializmu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 7.15

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Karczewski: Polacy chcą żyć w Polsce dostatniej w swoich domach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 08:18
– To nie jest rozdawnictwo, to bardzo ważne projekty społeczne – powiedział w radiowej Trójce marszałek Senatu Stanisław Karczewski komentując zapowiedzi programowe PiS. – To sprawiedliwe dzielenie się dobrami, które wypracowuje cały naród – dodał polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Senatu: wiem jak rodacy za granicą chcą mieć z Polską kontakt

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 21:51
Kładziemy olbrzymi nacisk, aby nasza więź z Polakami za granicą była coraz silniejsza oraz żeby ta nasza wspólnota się budowała - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas koncertu galowego I Międzynarodowego Spotkania Młodych.
rozwiń zwiń