X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Małgorzata Manowska: środowisko sędziów jest mało otwarte na zmiany

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 07:40
- Wywiązujemy się świetnie ze swoich zadań. Kształcimy niezależnych i odważnych przyszłych sędziów - powiedziała w radiowej Jedynce prof. Małgorzata Manowska, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Audio
  • Prof. Małgorzata Manowska o działaniach Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (Sygnały dnia/Jedynka)

Prof. Małgorzata Manowska podkreśliła, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury zajmuje się zasadnymi działaniami. - Prowadzimy przede wszystkim aplikacje sędziowskie i prokuratorskie, gdzie kształcimy wszystkich w sposób praktyczny - powiedziała. Gość radiowej Jedynki oceniła również, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury reaguje na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. - W ostatnich latach w związku z komplikacją stosunków gospodarczych wychodzimy do sędziów i prokuratorów z ofertą szkoleń w zakresie przestępstw VAT i cyberprzestępczości - dodała.

Czytaj więcej
ziobro 1200 pap.jpg
Zbigniew Ziobro: bez zmian w obszarze sprawiedliwości nie byłoby pieniędzy na programy społeczne

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Z. Ziobro: jeśli wygramy, to dokończymy sprzątanie "stajni Augiasza"

"Ciężko pracujemy na wizerunek"

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zaznaczyła, że jej instytucja prowadzi działania, by ludzie polskiego wymiaru sprawiedliwości nie odstawali od swoich odpowiedników w strukturach innych krajów Unii Europejskiej. - Bardzo ciężko od dziesięciu lat pracujemy na swój wizerunek. Pech polega jednak na tym, że prawnicze środowisko jest mało otwarte na zmiany i nowości - oceniła prof. Małgorzata Manowska.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Michał Woś: reforma wymiaru sprawiedliwości ciągle trwa

Gość radiowej Jedynki odniosła się również do procesu degradacji wizerunku przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. - Gdyby sędziowie uświadomili sobie, że przeciętny Polak ma do czynienia z sądem raz w życiu i jeśli zostanie źle potraktowany, to z takim wizerunkiem wymiaru sprawiedliwości wyjdzie z sali rozpraw. Chcemy to zmienić, dlatego wyszliśmy z ofertą warsztatów dla sędziów, w których biorą udział m.in. medioznawcy i psycholodzy. Warto pokazać przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości obraz tego, jak czuje się człowiek na sali rozpraw - powiedziała dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Gość: prof. Małgorzata Manowska (dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury)

Data emisji: 20.09.19

Godzina emisji: 7.40

jp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z. Ziobro proponuje kodeks etycznego zachowania sędziów w internecie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 17:50
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Krajowej Rady Sądownictwa z apelem o przygotowanie kodeksu etyki, który będzie regulował zachowanie sędziów w internetowych mediach społecznościowych. Inicjatywa ma na celu oczyszczenie środowiska sędziowskiego z zachowań niegodnych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Andrzejewski: prokuratura to organ władzy wykonawczej, więc jak ma być od niej niezależna?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:20
- To nie jest sąd, to nie jest wymiar sprawiedliwości. To reprezentacja administracji dochodzenia sprawiedliwości władzy wykonawczej - wyjaśniał w PR24 Piotr Andrzejewski. - Ona jest emanacją rządu, co ma więc oznaczać "prokuratura niezależna"? - pytał.
rozwiń zwiń