X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Woś: Polska nie zgadza się na przymusową relokację imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:26
Na mechanizmy przymusowe nie możemy się zgodzić. - Mamy filozofię pomocy na miejscu, czyli tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna - wyjaśnia Michał Woś, minister do spraw pomocy humanitarnej.
Audio
  • Michał Woś o pomocy humanitarnej, udzielanej przez Polskę (Sygnały dnia/Jedynka)

Polska jest za pomocą poszkodowanym w ich krajach

Michał Woś podkreśla, że działając u źródła, zmniejszamy presję migracyjną, bo te osoby, które są na miejscu, często nie chcą opuszczać swojej ojczyzny. I jest to tańsza alternatywa. - Utrzymanie jednej rodziny w Berlinie kosztuje tyle, ile utrzymanie 5-7 rodzin w Syrii - mówi minister. W tym roku na wsparcie rozwojowe przekazaliśmy blisko 3 mld zł, z czego kilkadziesiąt mln zł na pomoc humanitarną. Pomoc jest różna. Są to dożywiania, projekty medyczne. Na mechanizmy przymusowe nie możemy się zgodzić. Nie jesteśmy w tym osamotnieni. Na początku lipca prezydent Macron zrobił w Paryżu nieformalny szczyt ministrów spraw wewnętrznych i zagranicznych państw Unii Europejskiej. - I nie wszyscy zgodzili się na przymusową relokację - zwraca uwagę gość Jedynki.

Pomagamy też Ukrainie

- W Donbasie, gdzie jest jawna agresja Rosji na Ukrainę, przekazaliśmy 20 tys. paczek żywnościowych dla dzieci - wylicza Michał Woś. Ale, według niego, ważniejsza jest pomoc psychologiczna, na co Polska przekazuje duże środki. Trauma wojny spowodowała, że w Donbasie wzrósł bardzo odsetek samobójstw i znacznie przekracza średnią statystyczną.

Polska przyjmuje imigrantów zarobkowych

Polska jest światowym liderem w przyjmowaniu tymczasowych imigrantów zarobkowych. Jak wynika z raportu OECD, co piąty z imigrantów zarobkowych na świecie przybył w 2017 r. właśnie do naszego kraju. - Jest różnica między przymusową relokację uchodźców, których nie jesteśmy w stanie sprawdzić, a polityką państwa, która zapewnia bezpieczeństwo obywatelom i każdego imigranta ekonomicznego sprawdza - podkreśla minister. Zapewnia, że imigranci ekonomiczni są wszechstronnie sprawdzani. - Ci w Polsce nie są członkami Państwa Islamskiego - mówi.

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Michał Woś (minister ds. pomocy humanitarnej)

Data emisji: 2.10.2019

Godzina emisji: 7.40

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Woś: miarą jakości rządzenia jest to, jak władza reaguje na błędy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:40
- Każda władza, każdy system nie jest pozbawiony wad, ale miarą jakości rządzenia jest to, jak władza na pewne błędy reaguje. Czy je koryguje, czy chce korygować - mówił w "Sygnalach dnia" Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Woś: wystawienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to oszukiwanie wyborców

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 10:00
Wystawienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Warszawie i start Grzegorza Schetyny we Wrocławiu jest "kolejną formą oszukiwania wyborców" – mówił w radiowej Jedynce Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej. – Platforma Obywatelska jest kompletnie niewiarygodna – zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Woś: jesteśmy za pomaganiem uchodźcom i migrantom na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 08:45
- Podtrzymujemy nasze stanowisko - wszelkiego rodzaju przymusowe mechanizmy uważamy za niezgodne z prawem europejskim - powiedział w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej.
rozwiń zwiń