K. Czabański o "taśmach Neumanna": mafijne podejście do państwa

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 08:42
- Wszystko, co teraz Koalicja Obywatelska wmawia Polakom w kampanii wyborczej, to są tylko frazesy. Prawda jest zupełnie inna. To nagranie odsłania tę prawdę - mówił w "Sygnałach dnia" poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Audio
  • Krzysztof Czabański: wszystko, co Koalicja Obywatelska wmawia Polakom w kampanii wyborczej, to są tylko frazesy (Sygnały dnia/Jedynka)

TVP Info opublikowała nagrania ze spotkania polityka PO Sławomira Neumanna z działaczami ugrupowania w Tczewie. Celem posiedzenia było wyłonienie kandydata Platformy na prezydenta tego miasta. "Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem" - słyszymy na nagraniach słowa posła.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Facebook Sławomir Neumann 1200.jpg
Taśmy Sławomira Neumanna. TVP Info ujawniła kompromitujące nagrania

Krzysztof Czabański: nagranie odsłania prawdę o KO

- Jest jakiś przedziwny rys kulturowy u działaczy tamtej strony, bo to w różnych nagraniach wcześniej też wychodziło, że bez wulgaryzmów nie są w stanie przeprowadzić najprostszej rozmowy - skomentował Krzysztof Czabański.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] K. Czabański: PO milczy ws. K. Jachiry. To oznacza akceptację

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego z nagrań wyłania się "mafijne podejście do państwa". - Wszelkie mówienie o tym, że działa się na rzecz dobra wspólnego, wszystko, co teraz Koalicja Obywatelska wmawia Polakom w kampanii wyborczej, to są tylko frazesy. Prawda jest zupełnie inna. To nagranie odsłania tę prawdę - uważa przewodniczący RMN.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
czabański krzysztof-4 1200x660.jpg
"Oddanie władzy hejterom". K. Czabański o planach KO wobec mediów publicznych

"Mafijność państwa"

Poseł PO na nagraniach mówi do jednego z lokalnych działaczy: "sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami". - Nie wydaje się, żeby w tej rozmowie rzucał słowa na wiatr - powiedział Krzysztof Czabański.

- To pokazuje mafijność państwa, że sędziowie są na telefon. Jeżeli państwo interesuje się tylko "swoimi", a wszyscy inni obywatele są traktowani, jak by nie mieli żadnych praw, a ci wybrani są ponad prawem i odpowiedzialnością, to mamy do czynienia z typowo mafijną strukturą - podkreślił poseł PiS.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych powiedział, że 13 października obywatele będą wybierali "między mafią a państwem".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Krzysztof Czabański mówił też o kwestii finansowania mediów publicznych.

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych)

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 7.40

msze/kh

Czytaj także

"Oddanie władzy hejterom". K. Czabański o planach KO wobec mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:50
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że przejęcie przez samorządy kontroli nad regionalnymi ośrodkami mediów publicznych nie oznaczałoby, iż władzę otrzymają obywatele. - To ma być oddanie władzy hejterom - ocenił szef Rady Mediów Narodowych na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń